Mecz na szczycie i dole tabeli (zapowiedź #WROOST i #LUBLES)

Fot. Marcin Karczewski

Piątkowe starcia we Wrocławiu i w Lublinie rozpoczną zmagania w ramach 5. rundy PGE Ekstraligi. W obu meczach cele są różne, ale emocji z pewnością nie zabraknie. Transmisje LIVE w ELEVEN SPORTS 1 i usłudze CANAL+ Online.

Na początek dnia z PGE Ekstraligą, mecz mistrza Polski z beniaminkiem. Oba zespoły bardzo potrzebują zwycięstwa – BETARD SPARTA ma na ten moment na koncie jedno z rundy inauguracyjnej. Kolejne mecze to przegranej odpowiednio z klubami z Grudziądza, Leszna i Częstochowy. Kibice z Wrocławia czekają na przebudzenie Taia Woffindena, który na stadionie w Częstochowie zanotował tylko 2 punkty i bonus. Czy Brytyjczyk dołączy do Macieja Janowskiego oraz Daniela Bewley’a i ponownie stanie się liderem klubu?

ARGED MALESA Ostrów Wlkp. wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w PGE Ekstralidze. Podopieczni Mariusza Staszewskiego zaprezentowali się z dobrej strony w wyjazdowym meczu z FOGO UNIĄ, mimo wysokiej porażki. Ostrowianie będą chcieli pokazać kibicom, że stać ich na osiąganie wygranych. Najlepiej tor we Wrocławiu zna Chris Holder, lider ARGED MALESA Ostrów Wlkp. Australijczyk nie tylko zaczynał przygodę w Polsce właśnie we wrocławskim klubie, ale i w sezonie 2020 pełnił rolę „gościa”. Żużlowiec zapewne będzie chciał ponownie udowodnić, że kryzys ma za sobą.

06.05, godz. 18:00 BETARD SPARTA Wrocław – ARGED MALESA Ostrów Wlkp.
LIVE w ELEVEN SPORTS 1/CANAL+Online

Studio: Marcelina Rutkowska, Tobiasz Musielak
Komentarz: Marcin Musiał, Maciej Markowski
Reporterka: Joanna Cedrych

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

Drugi mecz dnia elektryzować będzie niejednego kibica. W Lublinie spotkają się dwie niepokonane drużyny w tym sezonie. MOTOR stanie przed szansą powiększyć przewagę w tabeli. Lublinianie na swoim torze są zdecydowanie mocni, ale i nie raz pokazali, że są skuteczni w kluczowych momentach. Kolejny raz w składzie zabraknie Dominika Kubery, który dochodzi do siebie po wypadku z 14. biegu przeciwko ZOOLESZCZ GKM-owi. Patrząc na mecz w Toruniu, kiedy to także MOTOR jechał bez wychowanka leszczyńskiego, można stwierdzić, że drużyna potrafi walczyć o każdy punkt mimo osłabienia. Skuteczność Michelsena, Drabika czy juniorów na pewno nie jednemu imponuje. Czy zespół ponownie pokaże moc, tym razem w domowym spotkaniu?

FOGO UNIA Leszno bardzo dobrze weszła w sezon PGE Ekstraligi. Ekipa Piotra Barona będzie chciała w Lublinie zdobyć kolejny komplet punktów. Liderzy w postaci Jasona Doyle’a i Janusza Kołodzieja, wsparci Davidem Bellego i Piotrem Pawlickim, gotowi będą postawić się sile klubu z Lublina. Ciekawie będzie także w formacji juniorskiej, która z meczu na mecz rozwija się coraz bardziej. Damian Ratajczak wraca do optymalnej formy po kontuzji, a Hubert Jabłoński zbiera kolejne doświadczenia. Na ile punktów będzie stać młodzieżowców z Leszna?

06.05, godz. 20:30 MOTOR Lublin – FOGO UNIA Leszno
LIVE w ELEVEN SPORTS 1/CANAL+Online

Studio: Anita Mazur, Oskar Bober
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporter: Tomasz Lorek

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Michał Wojaczek