Mecz CASH BROKER Stal Gorzów – BETARD Sparta Wrocław hitem XII rundy #PGEE

Do końca rundy zasadniczej PGE Ekstraligi pozostały już tylko trzy rundy, a to oznacza coraz bardziej nerwowe spoglądanie w ligową tabelę, gdzie toczy się walka o rozstawienie przed play – off oraz miejsce w najlepszej żużlowej lidze świata w sezonie 2019. W niedzielę kamery nSport+ zagoszczą w Toruniu, gdzie GET WELL Toruń podejmie GRUPA AZOTY UNIĘ Tarnów oraz na hicie kolejki w Gorzowie: CASH BROKER STAL Gorzów – BETARD SPARTA Wrocław.

Kontuzja Rune Holty wymusiła zmianę w składzie GET WELL Toruń. Pod „10” awizowany został Marcin Kościelski, którego od pierwszego biegu najprawdopodobniej będzie zastępował Jack Holder. To nie jedyna zmiana w ustawieniu dokonana przez Jacka Frątczaka. Paweł Przedpełski wraca do roli prowadzącego parę, a w duecie z nim pojedzie Chris Holder. W obozie GRUPA AZOTY UNIA Tarnów trener Paweł Baran w parze z juniorami postawił na Nickiego Pedersena, a w duecie z Mroczką zobaczymy Kennetha Bjerre. Matematyka daje jeszcze szansę na awans do fazy play – off żużlowcom z Torunia. Podopieczni Jacka Frątczaka muszą w niedzielę wygrać za trzy punkty. W pierwszym meczu rozegranym w Tarnowie wygrała GRUPA AZOTY UNIA 51:39.

17:00 GET WELL Toruń – GRUPA AZOTY UNIA Tarnów (live nSport+)
Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Krzysztof Guz
Bilety: ulgowy od 10 zł, normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ.

Biednemu wiatr w oczy – tak można mówić o sytuacji w FALUBAZIE Zielona Góra, który zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Podczas zawodów młodzieżowych w Rybniku Sebastian Niedźwiedź skręcił kostkę i przechodzi intensywną rehabilitację, która ma pozwolić na start w Częstochowie. Przypomnijmy, że Falubaz musi sobie radzić bez Alexa Zgardzińskiego, który leczy się po kontuzji biodra. Adam Skórnicki zdecydował, że Piotr Protasiewicz wróci na pozycję doparowego, a duet poprowadzi Grzegorz Zengota. Marek Cieślak nie dokonał w składzie częstochowskiego zespołu żadnej korekty. W pierwszym meczu po zaciętym pojedynku wygrała drużyna forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa 46:44.

17:00 forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa – FALUBAZ Zielona Góra
Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Maciej Głód
Bilety: ulgowy od 25 zł, normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ.

Na sprawdzone ustawienia swoich zespołów podstawili trenerzy CASH BROKER STAL Gorzów i BETARD SPARTA Wrocław. Względem ostatniego ligowego meczu w Tarnowie Stanisław Chomski dokonał jedynie roszady w układzie par, zamieniając pierwszy duet z drugim. W składzie gości z Wrocławia zobaczymy Maksyma Drabik, który nie wystartował w finale IMP i PGE IMME. W pierwszym meczu obu zespołów gorzowianie musieli sobie radzić bez kontuzjowanych Karczmarza oraz Vaculik i pewnie wygrała BETARD SPARTA Wrocław 54:36.

19:30 CASH BROKER STAL Gorzów – BETARD SPARTA Wrocław (live nSport+)
Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski
Bilety: ulgowy od 22 zł, normalny od 28 zł do kupienia TUTAJ.

O pierwszym meczu tych drużyn można powiedzieć, że był to mecz do jednej bramki. FOGO UNIA Leszno rozgromiła na wyjeździe MRGARDEN GKM Grudziądz 62:28 i sprawa punktu bonusowego jest już w zasadzie rozstrzygnięta. Trenerzy Piotr Baron i Robert Kempiński dokonali zmian w obsadzie formacji młodzieżowych. Kontuzjowanego Dominika Kuberę zastąpi Szymon Szlauderbach.

19:30 FOGO UNIA Leszno – MRGARDEN GKM Grudziądz
Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak
Bilety: ulgowy od 22 zł, normalny od 32 zł do kupienia TUTAJ.

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy tekstowe relacje LIVE ze wszystkich ligowych spotkań, które będą wzbogacone multimediami zza kulis meczów. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika każdego meczu – Rajdera Meczu, a w kończącym ligową kolejkę magazynie w nSport+ na profilu FB Rajdera Kolejki. W aplikacji zapraszamy do #TyperPGEE.

Piotr Kaczmarek
Fot. Dariusz Ryl