Mecz bez rozstrzygnięcia. ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM remisuje z MOTOREM Lublin

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

W drugim sobotnim spotkaniu 6. rundy PGE Ekstraligi, ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz zremisował z MOTOREM Lublin 45:45. Bezcenny punkt w tym meczu gościom zapewnił Mikkel Michelsen. Rajderem spotkania został zawodnik gospodarzy – Nicki Pedersen.

Spotkanie od zwycięstwa 4:2 rozpoczęli goście, dzięki efektownej akcji Grigorija Laguty, który w walce o pierwsze miejsce pokonał Przemysława Pawlickiego. Pierwszą serię startów podwójnym zwycięstwem zakończyła para Kubera-Lampart dając prowadzenie MOTOROWI Lublin 14:10.

Kolejny bieg to odpowiedź gospodarzy w stosunku 5:1. Kenneth Bjerre oraz Paweł Miesiąc wyprzedzili prowadzącego od startu Jarosława Hampela. W gonitwie siódmej mieliśmy remis, przez co ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz prowadził w meczu 22:20.

W następnym starcie mieliśmy kolejny remis. Wygrał Pedersen, a za nim do mety dojechała para gości Hampel-Kubera. Bieg dziesiąty nie przyniósł rozstrzygnięcia i gospodarze w dalszym ciągu utrzymywali dwupunktowe prowadzenie.

Na otwarcie czwartej serii grudziądzanie wygrali 4:2, zwiększając swoją przewagę do czterech punktów. W ostatnim starcie przed biegami nominowanymi MOTOR Lublin doprowadził do meczowego remisu, wygrywając podwójnie w gonitwie numer trzynaście.

Pierwszy z wyścigów nominowanych to kolejny w tym spotkaniu remis i o końcowym wyniku zadecydował bieg piętnasty. W nim zanotowaliśmy remis, choć przez długi czas 4:2 prowadzili goście, jednak Nicki Pedersen w porę uporał się z Krzysztofem Buczkowskim, który zanotował uślizg na 3 okrążeniu.

Pełna relacja dostępna TUTAJ.

Sebastian Czobot