Max Fricke zwyciężył w pierwszej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Australii w Gillman

03.01.2019 20:51

3 stycznia w Gillman zainaugurowano Indywidualne Mistrzostwa Australii. Zawody dostarczyły kibicom wiele emocji, niespodziewanych rozstrzygnięć i walki do końca o trzy punkty. Ostatecznie zwyciężył w nich Max Fricke, drugi był Rohan Tungate, a trzecie miejsce zajął Chris Holder.

Od początku turnieju można było zauważyć świetną formę Maxa Frickea. Zawodnik BETARD Sparty Wrocław zdobył 17 punktów w sześciu startach. Zawody w Gillman pechowo rozpoczął Chris Holder, który zaliczył defekt w swoim pierwszym starcie. Później zawodnik GET WELL Toruń nadrobił straty i dostał się do finału B, który wygrał i zapewnił sobie miejsce w głównym finale. W turnieju startował jeszcze jeden zawodnik toruńskiej drużyny, Jack Holder. Młodszy z australijskich braci również dostał się do finału B, jednak zaliczył upadek i zakończył zawody z 11 punktami na koncie. Na torze pojawili się także dwaj zawodnicy FOGO Unii Leszno. Jaimon Lidsey zdobył 10 punktów i był drugi w finale B. Z kolei Brady Kurtz udział w inauguracji zakończył ze zdobyczą 8 „oczek”.

Druga runda Indywidualnych Mistrzostw Australii odbędzie się 5 stycznia w Mildurze.