Max Fricke kolejny raz triumfuje w Australii

07.01.2019 18:43

7 stycznia w Underze rozegrano trzecią rundę Indywidualnych Mistrzostw Australii. Po raz drugi zwyciężył Max Fricke, na drugim stopniu podium znalazł się Chris Holder, natomiast trzecie miejsce zajął Jaimon Lidsey.

22-latek fantastycznie prezentuje się w Australii. Podczas zawodów w Underze zdobył 18 punktów i tylko raz przyjechał na metę drugi, punkt stracił w 13 biegu. Widoczna jest też świetna forma Chrisa Holdera z GET WELL Toruń. Były mistrz Świata podczas trzeciej rundy Indywidualnych Mistrzostw Australii wywalczył 15 „oczek” i zajął drugie miejsce w głównym finale. Na najniższym stopniu podium turnieju stanął Jaimon Lidsey z FOGO Unii Leszno, który na swoim koncie zgromadził 13 punktów i był do jego najlepszy występ w tegorocznej edycji mistrzostw. Do finału B dostał się młodszy z braci Holder, Jack. Zawodnik toruńskiego klubu dojechał w nim drugi i zawody zakończył na piątej pozycji. Drugi reprezentant leszczyńskiej Unii, Brady Kurtz, uplasował się na ósmym miejscu.

Zapowiada się zacięta walka o tytuł Indywidualnego Mistrza Australii. W klasyfikacji generalnej Max Fricke stał się samodzielnym liderem z 48 punktami na koncie. Chris Holder traci do zawodnika BETARD Sparty Wrocław trzy punkty. Pierwszą trójkę po trzech rundach zamyka Rohan Tungate z 41 „oczkami”.

Do zakończenia Indywidualnych Mistrzostw Australii zostały dwa turnieje. Kolejny odbędzie się 9 stycznia w Albury.

Klasyfikacja końcowa trzeciej rundy Indywidualnych Mistrzostw Australii:

1. Max Fricke (3,3,3,2,3,4) 18+1 miejsce w finale A
  2. Chris Holder (2,2,2,3,3,3) 15+2 miejsce w finale A
  3. Jaimon Lidsey (3,3,2,0,3,2) 13+3 miejsce w finale A
  4. Rohan Tungate (3,1,3,3,1,W) 11+1 miejsce w finale B oraz wykluczenie w finale A