Maurice Brown nowym zawodnikiem FOGO UNII Leszno

16.04.2022 11:54

17-letni Maurice Brown to kolejny Australijczyk w kadrze leszczyńskiej FOGO UNII. Utalentowany żużlowiec z Antypodów podpisał z klubem trzyletni kontrakt i będzie startować w U24 Ekstralidze.

Maurice Brown po raz pierwszy przed szerszą publicznością zaprezentował się zimą, gdy trwał sezon w Australii. Utalentowany nastolatek brał udział m.in. w Mistrzostwach Stanu Nowa Południowa Walia. W Kurri Kurri zdobył 10 punktów i zajął piąte miejsce. Na tym samym obiekcie w rywalizacji młodzieżowców zdobył brązowy medal.

Swój potencjał Brown pokazał już kilka lat temu, kiedy w 2019 roku zwyciężył w Indywidualnych Mistrzostwach Australii w klasie 125cc. W rywalizacji parowej zdobył złoto w duecie z kolegą z FOGO UNII Leszno, Jamesem Pearsonem. Kibice w Europie mieli okazję oglądać Maurice’a Browna podczas zawodów o mistrzostwo Świata w klasie 250cc. W sezonie 2019 Australijczyk zajął 12. miejsce podczas finału w Holstebro.

W nowym klubie Brown będzie zdobywać punkty dla AGROMIX POLCOPPER UNII Leszno, czyli drużynie biało-niebieskich, która startuje w U24 Ekstralidze. Nie będzie jedynym Australijczykiem w tym zespole, bo umowy w Lesznie podpisali też Keynan Rew oraz wspomniany Pearson.

Witamy w Lesznie‼️Welcome to Leszno‼️Aussie Mozzie Racing-Maurice Brown ?Młody Australijczyk dołącza do kadry U-24…