Mateusz Tonder zwycięzcą ćwierćfinału IMP w Opolu

Ostatni tegoroczny ćwierćfinał IMP odbył się w Opolu, gdzie najlepszy okazał się Mateusz Tonder (14 pkt) oraz Janusz Kołodziej (13 pkt) i Wiktor Lampart (11 pkt).

Już od pierwszego biegu Janusz Kołodziej pewnie zwyciężył w gonitwie z Hubertem Łęgowikiem, Patrykiem Rolnickim, czy Dawidem Stachyrą. W drugim wyścigu doszło do upadku Viktora Trofimova, kiedy walczył o drugą pozycję z Mateuszem Cierniakiem. Z powtórki biegu Trofimov został wykluczony, a za utrudnianie startu, Kacper Woryna otrzymał ostrzeżenie. Bieg zwyciężył Wiktor Lampart. Zwycięzcami w tej serii startów byli także Jakub Jamróg oraz Mateusz Tonder.

W drugiej odsłonie startów w biegu 6. spotkali się trzej niepokonani do tej pory zawodnicy – Tonder, Jamróg i Kołodziej, a stawkę dopełnił Mateusz Cierniak.  Świetnie w tym wyścigu zaprezentował się Mateusz Tonder, który jako pierwszy dojechał do mety, dwa „oczka” należały do Jakuba Jamroga, a zawodnik FOGO Unii Leszno po słabym starcie znalazł się na trzecim miejscu.

Ostatecznie najlepszym zawodnikiem okazał się Mateusz Tonder, zapisując na swoim koncie 14 punktów, a podium dopełnili Janusz Kołodziej i Wiktor Lampart.

Wyniki ćwierćfinału IMP w Opolu:

1. Mateusz Tonder – 14
2. Janusz Kołodziej – 13
3. Wiktor Lampart – 11
4. Jakub Jamróg – 11
5. Ernest Koza – 10
6. Mateusz Szczepaniak – 10
7. Mateusz Cierniak – 9
8. Kacper Woryna – 8
9. Oskar Bober – 8
10. Daniel Jeleniewski – 6
11. Patryk Rolnicki – 5
12. Viktor Trofimov – 5
13. Hubert Łęgowik – 4
14. Patryk Wojdyło – 2
15. Artur Mroczka – 2
16. Dawid Stachyra – 1
17. Przemysław Konieczny – 0
18. Dawid Rempała – ns

Julia Pożarlik

Źródło: WP SportoweFakty