Mateusz Cierniak zastąpi Krzysztofa Kasprzaka w cyklu Canal+ Online IMP

09.08.2022 12:46

Krzysztof Kasprzak zakończył starty w sezonie 2022 z powodu kontuzji pleców. Zawodnik ZOOLESZCZ GKM Grudziądz poinformował PZM, że z uwagi na uciążliwy ból, nie będzie mógł wystartować w pozostałych dwóch turniejach cyklu Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Zastąpi go pierwszy rezerwowy – junior MOTORU Lublin, Mateusz Cierniak.

Kasprzak w pierwszym finale Canal+ Online IMP zajął w Grudziądzu szóste miejsce. W pięciu biegach wywalczył osiem punktów. W wyścigu barażowym ruszał się jednak na starcie, za co otrzymał drugie tego dnia ostrzeżenie od arbitra, co skutkowało wykluczeniem go z powtórki.

Krzysztof Kasprzak pozostanie więc z ośmioma punktami w klasyfikacji generalnej mistrzostw, a w Krośnie i Rzeszowie zastępować go będzie Mateusz Cierniak, który w Grudziądzu również pojawił się na torze, w miejsce kontuzjowanego Jakuba Jamroga (ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk). Cierniak wywalczył wówczas sześć „oczek” i w tej chwili zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Podczas turnieju w Krośnie zmiany nastąpią także w gronie rezerwowych zawodników. Na pozycję R1 „przeskoczy” Krzysztof Buczkowski (STELMET FALUBAZ Zielona Góra), a rolę R2 przejmie Rafał Karczmarz (CELLFAST WILKI Krosno), który w gdańskim półfinale Canal+ Online IMP zajął dwunaste miejsce.

Pierwszy z trzech finałów Canal+ Online IMP odbył się 9 lipca na torze w Grudziądzu. Turniej zakończył się zwycięstwem Bartosza Zmarzlika (MOJE BERMUDY STAL Gorzów), który w całych zawodach stracił tylko jeden punkt. W decydującym wyścigu pokonał zawodników MOTORU LublinJarosława Hampela i Dominika Kuberę oraz Patryka Dudka (FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń). Zmarzlik zdobył też dodatkowy punkt za największą liczbę biegowych zwycięstw w zawodach i z dorobkiem 18 “oczek” przewodzi klasyfikacji generalnej.

W najbliższy poniedziałek rywalizacja przeniesie się do Krosna na tor, który jest najdłuższy w Polsce. Mierzy obecnie 396 metrów i może być sporym atutem dla dobrze go znających żużlowców gospodarzy – zawodników CELLFAST WILKÓW Krosno – Tobiasza Musielaka oraz Mateusza Szczepaniaka, który otrzymał od Polskiego Związku Motorowego “dziką kartę” na start w sierpniowych zawodach.

Lista startowa Finału 2 Canal+ Online IMP w Krośnie (15.08, godz. 19:00, LIVE w CANAL+ SPORT)