Mateusz Cierniak wygrywa eliminacje MIMP w Tarnowie

17.06.2021 21:50

MIMP w Tarnowie zwyciężył Mateusz Cierniak, który nie miał sobie równych i zwyciężył z kompletem punktów. Razem z nim do finału awansowali także Mateusz Świdnicki (13 pkt), Bartłomiej Kowalski (12 pkt) oraz Mateusz Dul (11+ 3 pkt).

W pierwszej serii startów doszło do upadku Pawła Trześniewskiego, który chcąc napędzić się i wyprzedzić Bartłomieja Kowalskiego, niestety upadł na tor. Mateusz Gzyl nie miał gdzie uciec, w efekcie czego wjechał w Trześniewskiego. Z powtórki biegu wykluczony został ten ostatni, a bieg wygrał młodzieżowiec Eltrox WŁÓKNIARZA Częstochowa. Więcej emocji dostarczył bieg 4., w którym Michał Curzytek pewnie zwyciężył, ale to jego brat, Bartosz, stoczył zaciekłą walkę o jedno „oczko” z Jakubem Janikiem. W wyścigu 9. znów doszło do upadku. Tym razem Mateusz Gzyl nie był w stanie opanować motocykla, przez co wjechał w Patryka Zielińskiego. Gzyl wstał z toru, niestety Zieliński nie miał tyle szczęścia i został odwieziony karetką do szpitala.

Najciekawsza rywalizacja miała miejsce w biegu 10., w którym to Przemysław Konieczny stracił szansę na jedno „oczko” po tym, jak Nikodem Bartoch go wyprzedził. Konieczny nie poddał się i na ostatnim łuku zdołał wyprzedzić Jakuba Stojanowskiego, zapisując na swoim koncie dwa punkty.

Najlepszym zawodnikiem wieczoru okazał się Mateusz Cierniak (15 pkt), a razem z nim do finału awansowali również Mateusz Świdnicki (13 pkt), Bartłomiej Kowalski (12 pkt) oraz Mateusz Dul (11 +3 pkt), który wygrał w biegu dodatkowym z Michałem Curzytkiem (11+2 pkt).