Mateusz Cierniak przed życiową szansą i wejściem do czołówki PGE Ekstraligi?

Fot. Przemysław Gąbka

Młodzieżowiec MOTORU Lublin, po bardzo udanym początku, otrzymał możliwość startu w PGE IMME im. Zenona Plecha, które odbędą się 18 czerwca na MotoArenie w Toruniu. Młody debiutant z pewnością pokusi się o sprawienie kilku niespodzianek i udowodnienie, że już teraz jest w stanie walczyć z najlepszymi w PGE Ekstralidze. O młodym i ambitnym zawodniku pisze Sebastian Czobot dla speedwayekstraliga.pl.

W ostatnich meczach Mateusz Cierniak, oprócz biegów młodzieżowych, ma problem ze stabilna formą. Dobre występy jak w starciach z MARWIS.PL FALUBAZEM przeplata ze słabszymi, jak chociażby z ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz. Być może na MotoArenie trafi z formą i pokusi się o niespodziankę i dobry wynik w zawodach.

Wyniki Mateusza Cierniaka w ostatnich pięciu meczach:

  • 8 pkt (30.04 – MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra)
  • 1+1 pkt (15.05 – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz)
  • 5 pkt (21.05 – EWINNER APATOR Toruń)
  • 3+1 pkt (31.05 – FOGO UNIA Leszno)
  • 0 pkt (04.06 – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa)

Ostatni raz na MotoArenie Mateusz Cierniak zaprezentował się 22 września 2020r. w Turnieju Zaplecza Kadry Juniorów. Zdobył wtedy 14 punktów w pięciu startach i zdecydowanie wygrał całe zawody, ulegając jedynie w pierwszym biegu Sebastianowi Szostakowi. Utalentowany reprezentant MOTORU Lublin z pewnością nie będzie faworytem zawodów w Toruniu, jednakże w tym sezonie już kilka razy udowodnił, że potrafi stawić czoła najlepszym. Tor przy ulicy Pera Jonssona sprzyja walce, co w połączeniu z jego ofensywnym i odważnym stylem jazdy, powinno stanowić jego dodatkowy atut i szansę na pokazanie się z dobrej strony na tle elity światowego żużla. Z pewnością warto będzie obserwować poczynania tego zawodnika w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im. Zenona Plecha.

Sebastian Czobot (speedwayekstraliga.pl)