Matej Zagar z „dziką kartą” na FIM Speedway Grand Prix w Gorican

Fot. Marcin Karczewski

Matej Zagar wystartuje 30 kwietnia z „dziką kartą” w 1. rundzie Speedway Grand Prix, która będzie miała miejsce w chorwackim Gorican. Rezerwowymi będą Nick Skorja i Dennis Fazekas.

Dla Mateja Zagara będzie to jedyna w tym sezonie okazja do sprawdzenia się na tle uczestników cyklu wyłaniającego najlepszego żużlowca globu, bowiem w ubiegłym roku słaba dyspozycja w Indywidualnych Mistrzostwach Świata sprawiła, że zawodnik ABRAMCZYK POLONII Bydgoszcz nie znalazł się w gronie – tych, którzy zapewnili sobie utrzymanie, ani wśród tych, którym wręczono tzw. stałe dzikie karty.

Słoweniec doskonale zna chorwacki tor i z pewnością będzie chciał to wykorzystać. Stanie również przed szansą poprawienia swojego wyniku sprzed 11 lat, kiedy to w Gorican wywalczył pięć punktów. W 2019 i 2020 z kolei Zagar w Gorican wygrał FIM GP Challenge, dzięki któremu utrzymał się wówczas w cyklu na kolejne sezony.

Zagar w dotychczasowych startach w FIM Speedway Grand Prix zdobył 991 punktów, co oznacza, że jeśli Zagarowi uda się wywalczyć co najmniej dziewięć oczek, to przekroczy on barierę tysiąca punktów w turniejach Grand Prix.

Rolę rezerwowych stanowić będą Nick Skorja oraz dosyć niespodziewanie Węgier Dennis Fazekas.