Matej Zagar gościem „Żużlowych rozmów” (21.01.2021, godz. 19:00)

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Od 2006 roku zmieniał je siedmiokrotnie. Teraz ma stanowić o sile Falubazu Zielona Góra. Matej Zagar będzie gościem WP SportoweFakty i odpowie na pytania kibiców na profilach na Facebooku i YouTube. Początek od godz. 19:00.

Słoweniec jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników w PGE Ekstralidze. Jego średnia oscyluje w okolicach 1,7 – 2,0 punktów na bieg. Zazwyczaj stanowi o sile drugiej linii zespołu, choć zdarzają mu się mecze wybitne jak choćby ten przeciwko FOGO Unii Leszno w ubiegłym roku, gdy zaliczył bezbłędny, 18-punktowy występ.

Teraz Matej Zagar trafił do Falubazu Zielona Góra i jest stawiany w roli jednego z liderów drużyny, która zdaniem ekspertów będzie walczyła o utrzymanie. Po wprowadzeniu przepisu o U24 nie nie było dla niego miejsca w Lublinie, gdzie ważne kontrakty mają Mikkel Michelsen i Grigorij Laguta. Słoweniec zanotował w 2020 roku jeden z najlepszych sezonów w życiu.

O tym jak go wspomina, jakie były kulisy transferu i jakie ma plany na ten rok opowie w nowym odcinku Żużlowych Rozmów na Facebooku i YouTube WP SportoweFakty. Nie zabraknie też pytań o słoweński żużel, to dlaczego tak często zmienia kluby i na czym dokładnie polega jego status komandosa w słoweńskiej armii.

Aby zadać pytanie, wystarczy oglądać od 19:00 najnowszy odcinek programu współtworzonego przez PGE Ekstraligę i skorzystać z czatu.