Martin Vaculik w STELMET Falubazie na kolejny sezon

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

Kolejny zawodnik w kadrze STELMET Falubazu Zielona Góra na sezon 2020 to Martin Vaculik – najskuteczniejszy zawodnik drużyny w sezonie 2019 PGE Ekstraligi i piąty zawodnik na świecie. Dla Martina będzie to drugi sezon w Zielonej Górze.

– Jego transfer był żużlowym strzałem, w dziesiątkę, a i Słowak znakomicie się tu odnalazł. Tworzy wokół siebie niesamowitą atmosferę. Cieszę się, że w Zielonej Górze zbudował swoją bazę i mam nadzieję, pewnie jak wielu z Was, że szybko stąd nie odejdzie. To zawodnik, który wie, na czym polega praca zespołowa, dlatego nie mam żadnych obaw o jego dyspozycję po turniejach GP. W tym roku był bardzo blisko pozycji medalowej, za rok oby było jeszcze lepiej – powiedział Wojciech Domagała, prezes klubu.

Martin ma ze sobą świetny sezon w PGE Ekstralidze i Grand Prix. W Polsce był czwartym najskuteczniejszym zawodnikiem ligi. W osiemnastu spotkaniach zdobył 201 punktów i 17 bonusów. To dało mu średnią biegową na poziomie 2,319 punktu. W FIM Speedway Grand Prix Słowak zajął natomiast piąte miejsce, co jest jego najlepszym wynikiem w dotychczasowej karierze.

– To był świetny sezon w moim wykonaniu. Bardzo się cieszę, że tak szybko zaaklimatyzowałem się w STELMET Falubazie i w Zielonej Górze. To świetne miejsce dla żużlowca, który chce się rozwijać tak jak ja. To dla mnie wielka satysfakcja, że jestem częścią zielonogórskiej drużyny. W PGE Ekstralidze liczy się efekt, który osiąga drużyna, a do którego ja chcę się przyczynić dobrą jazdą. Zależy mi na tym, by mój zespół miał jak najwięcej benefitów i wygrywał mecze dzięki moim dobrym występom na torach ekstraligowych. To mój cel w PGE Ekstralidze. Już wielokrotnie mówiłem w wywiadach czy podczas różnych rozmów, że w Zielonej Górze czuję się niesamowicie. Na pewno to jest miejsce, w którym chciałbym zostać na dłużej. Jeżeli klub też wyrazi taką chęć, to z mojej strony nic nie stoi na przeszkodzie, bym związał się z Falubazem na dłuższy czas – powiedział nam Martin.

#HejHejFalubazNajskuteczniejszy w naszej drużynie w sezonie 2019 – Martin Vaculik Racing Team Więcej -> http://zuzel.falubaz.com/post/hejhejfalubaz-martin-vaculikLicytacja kasku Martina Vaculika -> https://www.facebook.com/FalubazZielonaGora/photos/gm.408896570059939/3078604698821509

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Czwartek, 7 listopada 2019