Martin Vaculik dołącza do Falubazu Zielona Góra

Falubaz Zielona Góra ma drugiego nowego żużlowca w swoich szeregach. W sezonie 2019 zawodnikiem drużyny będzie Martin Vaculik, stały uczestnik cyklu Grand Prix i Indywidualny Mistrz Europy z sezonu 2013. Poprzednie dwa sezony Słowak spędził w drużynie CASH BROKER Stali Gorzów.

– Falubaz kojarzy mi się od zawsze z olbrzymim wsparciem kibiców. Tutejsi fani są kolejnym zawodnikiem swojej drużyny. W Zielonej Górze jest też fantastyczny tor, na którym bardzo dobrze mi się jeździ. Falubaz to potężny klub o niesamowitych możliwościach. Ja zawsze mówiłem, że lubię duże wyzwania, gdzie wszystko nastawione jest na to, aby osiągać wysokie cele. Przechodząc do Zielonej Góry, chcę powalczyć o jak najlepszy wynik i być mocnym ogniwem tej drużyny – powiedział Martin Vaculik dla falubaz.com.

W superlatywach o Martinie Vaculiku wypowiada się prezes ZKŻ SSA – Adam Goliński. – Sprowadzenie Martina do Zielonej Góry było dla mnie kwestią osobistą. Kierowałem się tu przekonaniem, że Martin może dużo wnieść do drużyny, zarówno pod względem sportowym, jak i osobowościowym. Każda kolejna rozmowa z nim utwierdzała mnie w przekonaniu, że potrzebujemy takiego zawodnika. Jego obecność w zespole to dla nas ogromna przewaga. To wyjątkowy chłopak, który wie, czego chce i jak to zrealizować. Jest zdeterminowany i zdyscyplinowany, co w efekcie daje profesjonalnego zawodnika. Liczę, że Martin wkomponuje się w nasze środowisko z korzystnym skutkiem dla wszystkich stron, a kibicom przyniesie wiele radości – komentuje włodarz zielonogórskiego klubu.

Słowak ma także wysokie notowania u trenera Falubazu – Adama Skórnickiego, który widzi w Vaculiku przyszłego Mistrza Świata. – Martin to na pewno dużo młodszy zawodnik od Nickiego Pedersena, którego witaliśmy w drużynie w piątek. Jeszcze nie ma tak wiele osiągnięć, ale ma równie spore aspiracje. To zawodnik, który mocno przygotowuje się do walki o tytuł Mistrza Świata. Jeżeli nie nastąpi to w tym roku, to na pewno mocno to zasygnalizuje. Martin już kilka lat temu udowodnił, że ma prawo myśleć o największych sukcesach. Miejmy nadzieję, że w zielonogórskim klubie Martin znajdzie spokój i będzie mógł przygotowywać się do wielkich celów – powiedział szkoleniowiec.

Martin Vaculik to drugi żużlowiec, który dołącza do drużyny Falubazu na sezon 2019. Wcześniej sprowadzono Duńczyka Nickiego Pedersena, natomiast pozostanie w zielonogórskim zespole zapowiedzieli Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz oraz Michael Jepsen Jensen.

Aktualny skład Falubazu Zielona Góra na sezon 2019 w PGE Ekstralidze:

Seniorzy:
Patryk Dudek
Piotr Protasiewicz
Michael Jepsen Jensen
Nicki Pedersen
Martin Vaculik
Mads Hansen

Juniorzy:
Mateusz Tonder
Damian Pawliczak

Informacja prasowa