Marko Lewiszyn kompletny podczas cyklu Nice Cup w Krośnie

Fot. Dariusz Ryl

Ukrainiec Marko Lewiszyn nie miał sobie równych i zwyciężył w 4. rundzie cyklu Nice Cup na torze w Krośnie. Oprócz zawodnika Optibet Lokomotivu Daugavpils na podium stanęli Piotr Gryszpiński oraz Sebastian Szostak.

Cykl Nice Cup ma niecodzienny format. Zawodnicy są podzieleni na dwie grupy, w których mierzą się każdy z każdym, a następnie dwóch najlepszych żużlowców z każdej grupy występuje w finale.

W czwartkowym turnieju na torze przy ul. Legionów w Krośnie w obu grupach znaleźli się niepokonani zawodnicy. Marko Lewiszyn zdominował rywalizację w I grupie i w czterech gonitwach wywalczył komplet 12 punktów. Oprócz niego awans do finału wywalczył również Sebastian Szostak. Żużlowiec Arged Malesy Ostrów Wielkopolski przegrał tylko z Lewiszynem.

Także w drugiej grupie znalazł się nieuchwytny zawodnik. Piotr Gryszpiński po powrocie po kontuzji ręki spisuje się bardzo solidnie, a dobry występ w Krośnie tylko potwierdził zwyżkę formy zawodnika Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Niespełna 21-latek pokonał wszystkich rywali w swoich czterech wyścigach. Oprócz niego awans z drugiej grupy uzyskał zawodnik miejscowych Cellfast Wilków Krosno, Bartosz Curzytek.

W finale w pojedynku hegemonów lepszy okazał się Marko Lewiszyn. Za plecami zawodnika optibet Lokomotivu Daugavpils do mety dojechał Gryszpiński, a trzecie miejsce zajął Sebastian Szostak. Upadek w trakcie finałowej gonitwy zanotował Curzytek, ale szybko się pozbierał i przerwanie biegu nie było konieczne.

Niestety w zawodach nie zabrakło nieszczęśliwych sytuacji, także zakończonych gorzej niż upadek Curzytka. O sporym pechu może mówić Mateusz Jabłoński. Wychowanek Aforti Startu Gniezno upadł w swoim trzecim starcie i nie kontynuował udziału w zawodach. Okazało się, że Jabłoński doznał złamania obojczyka i czeka go przerwa w startach.

Wyniki (sportowefakty.wp.pl):

Grupa I:
1. Marko Lewiszyn – 12 + 4 (1. miejsce w finale)
2. Sebastian Szostak – 13 + 2 (3. miejsce w finale)
3. Jakub Poczta – 10
4. Wiktor Rafalski – 8
5. Alan Szczotka – 8
6. Artiom Juhno – 6
7. Kajetan Kupiec – 5
8. Mateusz Jabłoński – 4
9. Hubert Jabłoński – 4
10. Antoni Mencel – 2
11. Bartosz Głogowski – 1

Grupa II:
1. Piotr Gryszpiński – 12 + 3 (2. miejsce w finale)
2. Bartosz Curzytek – 10 + U (Upadek w finale)
3. Andriej Rozaliuk – 9
4. Aleksiej Pilac – 8
5. Nikita Kaulins – 7
6. Kacper Grzelak – 7
7. Olivier Buszkiewicz – 6
8.. Seweryn Orgacki – 4
9. Jakub Sroka – 3
10. Maksym Borowiak – 2

Joachim Piwek