Marek Mróz kierownikiem Falubazu Zielona Góra

Marek Mróz dołącza do sztabu szkoleniowego Falubazu Zielona Góra na sezon 2021 i będzie w nim pełnił funkcję kierownika pierwszej drużyny.

Marek Mróz to były żużlowiec, wychowanek Kolejarza Opole. W barwach tej drużyny jeździł od 1987 roku. Podczas swojej kariery reprezentował barwy drużyn z Opola, Gdańska, Krosna, Rawicza, Łodzi oraz Piły. Był też zawodnikiem brytyjskich drużyn z Mildehall, Newport oraz Birmingham. W minionym sezonie był kierownikiem i trenerem opolskiego Kolejarza.

– Marek Mróz był pierwszą propozycją trenera Piotra Żyto. Panowie znają się z wcześniejszych lat. Spotkaliśmy się i szybko ustaliliśmy warunki naszej współpracy. Wierzę, że Marek Mróz i jego doświadczenie wzmocnią naszą drużynę. Przed nami ważny sezon i takie wsparcie może okazać się bardzo istotne – powiedział Wojciech Domagała, prezes Falubazu Zielona Góra.

Po zakończeniu kariery żużlowej Marek Mróz pełnił rolę kierownika drużyn. Do tej pory pracował na tym stanowisku w klubach z Rybnika oraz Opola. W obu przypadkach miał okazję współpracować z trenerem Piotrem Żyto.

– Piotr zadzwonił do mnie z pytaniem, czy nie chciałbym dołączyć do jego zespołu. Szukał kierownika drużyny. Ja w tym charakterze pracowałem w poprzednim sezonie w Opolu, więc podjęcie tej decyzji nie było dla mnie trudne. Miałem już przyjemność współpracować z Piotrem w Kolejarzu Opole oraz ROW-ie Rybnik. Mam nadzieję, że teraz w Zielonej Górze stworzymy dobrze działający zespół i odniesiemy dużo sukcesów – powiedział Marek Mróz.

– Marek to uznana osoba w środowisku. Znam go doskonale i wiem, czego mogę się spodziewać. Jego dużym atutem jest fakt, że był kiedyś żużlowcem i ma praktyczną wiedzę na temat tej dyscypliny. To istotne chociażby przy współpracy z młodymi zawodnikami czy przygotowywaniu toru. Cieszę się, że Marek dołącza do zespołu. Sezon ligowy startuje za miesiąc, więc przed nami teraz dużo pracy, aby odpowiednio przygotować się na inauguracyjne pojedynki w PGE Ekstralidze – wyjaśnił trener Piotr Żyto.