Marek Cieślak: Możemy liczyć na świetne mecze, widowiska oraz dobry rezultat (relacja z konferencji)

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Podczas konferencji, zorganizowanej przez brązowego medalistę DMP, przedstawiono nowego sponsora tytularnego. Klub z Częstochowy, w sezonie 2020 w rozgrywkach PGE Ekstraligi, będzie występował pod nazwą ELTROX Włókniarz Częstochowa. Konferencję poprowadził Kibicowski Ambasador PGE Ekstraligi – Piotr Wieszczyk.

Informację o podpisaniu umowy z nowym sponsorem podano podczas konferencji, której gospodarzem była firma Eltrox, która od kilkunastu lat zajmuje się dystrybucją w branży zabezpieczeń, monitoringu, automatyki domowej zarówno dla klientów detalicznych, jak również hurtowych. Na konferencji obecni byli działacze Włókniarza Częstochowa z prezesem Michałem Świącikiem na czele, a także przedstawiciele władz miejskich wraz z Prezydentem Miasta Częstochowa, Krzysztofem Matyjaszczykiem. Sponsorów reprezentowali członkowie zarządu firmy ELTROX: Artur Sczygiol oraz Michał Dawid. W spotkaniu uczestniczyli również zawodnicy częstochowskiej drużyny – Paweł Przedpełski, Jakub Miśkowiak oraz Mateusz Świdnicki.

Firma Eltrox współpracuje z nami już jakiś czas. Powoli ta wartość współpracy była budowana. Jest to bardzo dobra informacja dla nas wszystkich, że ELTROX jest firmą częstochowską, co dodatkowo daje nam pewnego rodzaju „handicap”. Istotne jest również to, że ludzie czują żużel, są z nami. Nie tylko dlatego, że liczy się dla nich wyłącznie wartość marketingowa – podkreśli Michał Świącik.

Przedstawiciele sponsorów natomiast przybliżyli główne aspekty związane ze współpracą z klubem, a także zwrócili uwagę na kwestię bezpieczeństwa, która łączy ideę działalności zarówno firmy ELTROX, jak również Włókniarza Częstochowa.

Misją naszej firmy jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa naszym klientom, oferując najnowocześniejsze rozwiązania, usługi dostosowane do potrzeb oraz możliwości finansowych naszych klientów. Chciałbym tutaj zaznaczyć, że nie jesteśmy jedynie firmą, która zajmuje się sprzedażą systemów zabezpieczeń, ale wierzymy, że poprzez edukację możemy zwiększać bezpieczeństwo w miejscach, w których na co dzień żyjemy. Dlatego, jako firma, cyklicznie organizujemy akcję „Bezpieczna szkoła”. Jesteśmy obecni w czterdziestu miastach w Polsce. Od 2017 roku współpracujemy z Włókniarzem, małymi krokami doszliśmy do tego momentu, do rozszerzonej formy współpracy jako sponsor tytularny – powiedział Artur Sczygiol.

Rodzinna atmosfera, zdrowa rywalizacja oraz bezpieczeństwo to wartości, łączące firmę ELTROX z klubem z Częstochowy, o których wspomniał Michał Dawid, drugi z przedstawicieli zarządu firmy.

O celach oraz planach na sezon 2020 w kilku zdaniach wypowiedział się Marek Cieślak, trener częstochowian. – Czuję chemię z drużyną, dlatego, że ze wszystkimi obecnymi zawodnikami Włókniarza już pracowałem, czy to w innych klubach, czy w reprezentacji Polski. W PGE Ekstralidze zdobyłem dziewiętnaście medali, pięć jako zawodnik i czternaście jako trener. Chcę zdobyć dwudziesty i to ten najcenniejszy. Myślę, że z tymi zawodnikami możemy liczyć na świetne mecze, widowiska oraz dobry rezultat – wyjaśnił szkoleniowiec zespołu.

Paweł Przedpełski oraz Jakub Miśkowiak już 25 stycznia wybiorą się, wraz z innymi powołanymi do reprezentacji Polski, na obóz przygotowawczy do Szklarskiej Poręby. W to samo miejsce już w lutym udadzą się na obóz kondycyjny zawodnicy ELTORX Włókniarz Częstochowa.

Oficjalna prezentacja ELTROX Włókniarza Częstochowa odbędzie się 28 lutego. Kibice natomiast czekają już na inaugurację sezonu na SGP Arenie Częstochowa, która w sezonie 2020 odbędzie się w piątek 3 kwietnia, a pod Jasną Górę zawita MRGARDEN GKM Grudziądz.

Rafał Borek