Marek Cieślak: Młodzi adepci będą mogli się sprawdzić w towarzystwie mistrzów

Fot. Róża Koźlikowska

18 lipca (poniedziałek) został zainaugurowany Speedway Ekstraliga Camp. Podczas oficjalnego otwarcia gościem specjalnym był m.in.: pełniący rolę eksperta w Canal+, Marek Cieślak, który opowiedział o oczekiwaniach związanych przedsięwzięciem organizowanym przez FIM, PGE Ekstraligę i PZM i wraz z firmą One Sport.

Młodzi adepci będą mogli się sprawdzić w towarzystwie mistrzów takich jak Bartosz Zmarzlik i Tomasza Golloba. Speedway Ekstraliga Camp to bardzo fajna inicjatywa. Dobrze, że zawodnicy zostali podzieleni na kategorie. Zadbano o najmłodszych, którzy będą jeździć na minitorze i o tych, którzy jeżdżą na 250cc i 500cc. Jestem bardzo ciekawy czy w przyszłym roku jakiś inny kraj będzie chciał podjąć kontynuacji  – powiedział Marek Cieślak.

Ekspert Canal+ opowiedział też co może dać Speedway Ekstraliga Camp zawodnikom z krajów, którzy do tej pory nie mieli okazji jeździć na Motoarenie. – To bardzo dobrze, że została zaproszona młodzież żużlowa z całej Europy i nie tylko. Zobaczą oni piękny stadion i fajny tor. Będą mieli okazję porozmawiać z gwiazdami tego sportu, więc widzę w tym same plusy  – powiedział Marek Cieślak.

Były trener reprezentacji Polski stwierdził, że ważnym jest to, aby młodzi adepci jak najwięcej wyciągnęli z uczestnictwa w Speedway Ekstraliga Camp. – W Polsce żużel pod względem organizacyjnym stoi na najwyższym poziomie. Uczestnicy mają okazję sprawdzić, zobaczyć. Może coś z tego wezmą ze sobą do domu. Jestem ciekawy ile Ci młodzi chłopcy z tego wyniosą – dodał Marek Cieślak.