Maksymilian Bogdanowicz: Dam z siebie tyle, ile mogę

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Dla młodzieżowca toruńskiej drużyny będzie to pierwszy sezon na poziomie PGE Ekstraligi. W rozmowie z portalem speedwayekstraliga.pl Maksymilian Bogdanowicz opowiedział o pierwszych treningach punktowanych, w których brał udział oraz początkach w zespole GET WELL Toruń.

Sezon 2019 będzie dla Maksymiliana Bogdanowicza trzecim w polskiej lidze, a pierwszym w toruńskich barwach. Junior karierę w Polsce zaczął w 2017 roku w Ostrowie Wielkopolskim, później przeniósł się do Gniezna, gdzie spędził rok, a w tym sezonie będzie reprezentował GET WELL Toruń. W Toruniu czuje się zadbany. Zostałem ciepło przez wszystkich przyjęty. Panuje tu dobra atmosfera, w gronie kolegów z toru czuje się bardzo dobrze – powiedział Bogdanowicz dla speedwayekstraliga.pl.

W wygranym przez torunian treningu punktowanym z ROW Rybnik, Maksymilian zaprezentował się bardzo dobrze.  Zdobył pięć punktów i dwa bonusy. – Myślę, że dałem z siebie sto procent i nawet więcej. Kolejny trening to kolejne doświadczenie. Jest progres z dnia na dzień. Wiem, w czym tkwi błąd, znam źródło moich niedopasowań i wiem, nad czym pracować. Dam z siebie tyle, ile mogę – podsumował żużlowiec.

Jak wypadnie Bodganowicz w ligowym debiucie? Przekonamy się już nie długo. Pierwszy mecz GET WELL Toruń pojedzie ze STELMET Falubazem w Zielonej Górze 5 kwietnia o godzinie 18:00. Transmisja TV w Eleven Sports.

Julia Lewandowska