Majówka z PGE Ekstraligą. Czy torunianie zatrzymają rozpędzony MOTOR? (zapowiedź #CZEWRO i #TORLUB)

Fot. Róża Koźlikowska

Dokończenie 4. rundy spotkań PGE Ekstraligi to mecze w Częstochowie i Toruniu. ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ gościć będzie u siebie podrażnioną ostatnią porażką z leszczynianami BETARD SPARTĘ, a chwilę później FOR NATURE SOLUTIONS APATOR spróbuje przeciwstawić się liderowi z Lublina. Oba mecze LIVE w CANAL+ SPORT 5.

W ekipie częstochowskiej nastroje po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad ARGED MALESĄ Ostrów Wlkp. są nieco lepsze niż jeszcze tydzień wcześniej, choć z całą pewnością nie można stwierdzić, że wszystko, co do tej pory ugrała drużyna Lecha Kędziory napawa ją optymizmem. Mecz z BETARD SPARTĄ może zarówno przesunąć ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ do najlepszej czwórki PGE Ekstraligi, jak i zrzucić o jedną pozycję w dół (w przypadku zwycięstwa torunian). Te okoliczności sprawiają więc, że niedzielny mecz przy Olsztyńskiej uchodzi za jedno z kluczowych starć dla losów tego zespołu w dalszej części sezonu.

Jednocześnie, będzie to dopiero drugi mecz ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA na swoim torze, po inauguracyjnej porażce z FOGO UNIĄ Leszno. Mocno intrygującym jest zatem, czy zespół, wskazywany przed sezonem jako jeden z potentatów, wystarczająco i skutecznie zaprzyjaźnił się z własną nawierzchnią.

BETARD SPARTA mimo ostatniej porażki, sprawia wrażenie zespołu bardziej poukładanego, choć nie bez problemów indywidualnych wewnątrz. Kapitalna dyspozycja Macieja Janowskiego z pierwszego meczu z FOR NATURE SOLUTIONS APATOREM gdzieś zgubiła się tydzień wcześniej. Mimo to, Janowski to zdecydowany lider tej drużyny i mocny punkt na każdym terenie w PGE Ekstralidze. Ciekawą będzie też rywalizacja juniorów obu ekip i tu też mogą rozstrzygać się ważne dla losów tej rywalizacji punkty.

01.05, godz. 16:30
ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa – BETARD SPARTA Wrocław
LIVE w CANAL+ SPORT 5/CANAL+ Online

Studio: Michał Łopaciński, Marek Cieślak
Komentarz: Maciej Noskowicz, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Maciej Głód

Do Torunia przyjeżdża lider PGE Ekstraligi. MOTOR Lublin z kompletem zwycięstw na koncie ze spokojem udaje się na Motoarenę, z nadzieję na podtrzymanie triumfalnego trendu. Zespół menedżera Jacka Ziółkowskiego, jak do tej pory tylko raz jechał na wyjeździe. W Gorzowie lublinianie wygrali 46:44, lekko zaskakując wówczas nie tylko gospodarzy z MOJE BERMUDY STALI, ale też całą żużlową Polskę. Podobny wynik na terenie FOR NATURE SOLUTIONS APATORA aż takim zaskoczeniem nie będzie, aczkolwiek gospodarze niedzielnego pojedynku powoli nabierają wiatru w żagle.

43 punkty wywalczone przez zespół z Torunia w Gorzowie to wynik przyzwoity. W teamie Roberta Sawiny punktowali wszyscy zawodnicy i naprawdę niewiele brakowało, a wyjazd do lubuskiego okazałby się dla nich szczęśliwy, bo losy tej rywalizacji rozstrzygnęły się w ostatnim biegu. Własny tor i ściany Motoareny powinny dodatkowo sprzyjać gospodarzom, którzy liczą nie tylko na wzrost formy Jacka Holdera, co przede wszystkim równą i pewną jazdę całej czwórki z Grand Prix.

01.05, godz. 19:15
FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń – MOTOR Lublin
LIVE w CANAL+ SPORT 5/CANAL+ Online

Studio: Marcin Majewski, Tomasz Gollob
Komentarz: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Paweł Stangret

Rafał Martuszewski