Magdalena Orkiszewska wygrała eliminacje. Znamy półfinalistki Miss Startu PGE Ekstraligi

Magdalena Orkiszewska z MOTORU Lublin wygrała eliminacje konkursu Miss Startu PGE Ekstraligi 2020. Teraz przed ośmioma najlepszymi podprowadzającymi najlepszej żużlowej ligi świata półfinał. Głosowanie potrwa od 3 do 8 września.

Magdalena Orkiszewska (MOTOR Lublin) uzyskała 17,30 proc. głosów i była nie tylko najlepszą podprowadzającą wśród zgłoszonych do konkursu kandydatek Motoru, ale także zdeklasowała wszystkie pozostałe uczestniczki eliminacji.

Nie ma to jednak żadnego znaczenia w kontekście półfinału. W nim głosy będą liczone od początku. – W tegorocznym konkursie wprowadziliśmy dodatkowe rozwiązanie. Półfinał to rywalizacja najlepszej ósemki, ale jednocześnie przedsmak finału. Do niego awans uzyskają cztery podprowadzające – wyjaśnia Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi.

Drugie miejsce w eliminacjach zajęła reprezentantka FOGO UNII Leszno, Klaudia Jeżewska (8,05 proc.), a podium uzupełniła grudziądzanka, Zuzanna Pless (6,53 proc.). Przypomnijmy, że spośród wszystkich uczestniczek eliminacji Miss Startu kibice wybierali w głosowaniu tylko jedną kandydatkę. Zasady eliminacji są jednak takie, że do półfinału awansowała jedna reprezentantka każdego z ośmiu klubów.

Szczegółowe wyniki eliminacji.

Tuż za podium – na czwartym miejscu – eliminacje ukończyła Karolina Wróbel z PGG ROW-u Rybnik (6,31 proc.), a kolejne lokaty premiowane udziałem w półfinale zajęły: Dominika Woźniak (BETARD SPARTA Wrocław) 5,85 proc., Kamila Szczeszek (RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra) 5,13 proc., Klaudia Dudzik (MOJE BERMUDY STAL Gorzów) 3,46 proc. i Paulina Chamara (ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa) 1,99 proc.

W półfinale głosy oddawać będzie można na tych samych zasadach, co w eliminacjach. Głosowanie zacznie się 3 września o godz. 12:00 i potrwa 8 września również do godz. 12:00.

MISS STARTU PGE EKSTRALIGI 2020 otrzyma w nagrodę nie tylko szarfę tytułową, ale także zegarek damski marki Aztorin, voucher o wartości 3000 zł (brutto) na pobyt dwóch osób w jednym z Hoteli SPA na terenie Polski (długość pobytu min. 3 doby) oraz voucher wartości 1500 zł (brutto) na zakupy w centrum handlowym.

V-CE MISS STARTU PGE EKSTRALIGI 2020 otrzyma szarfę tytułową, zegarek damski marki Aztorin i voucher wartości 1000 zł (brutto) na zakupy w centrum handlowym.

II V-CE MISS STARTU PGE EKSTRALIGI 2020 może liczyć na szarfę tytułową, zegarek damski marki Aztorin,
i voucher o wartości 500 zł (brutto) na zakupy w centrum handlowym.

Za zajęcie czwartego miejsca PGE Ekstraliga przyzna nagrodę pocieszenia w postaci zegarka damskiego marki Aztorin, a tym samym wszystkie uczestniczki finału tegorocznego konkursu otrzymają nagrody.

Regulamin konkursu.