Magazyn PGE Ekstraligi w WP SportoweFakty. Gośćmi Baron, Żyto, Buczkowski, Frątczak i Gajewski

Lada moment ruszy nowy sezon najsilniejszej żużlowej ligi świata! W czwartek zapraszamy na zapowiedź torowych zmagań. Gośćmi Magazynu PGE Ekstraligi będą Piotr Baron, Piotr Żyto, Krzysztof Buczkowski, Jacek Frątczak i Jacek Gajewski. Początek o godz. 12:30.

Czwartkowy Magazyn PGE Ekstraligi rozpocznie się od rozmowy z trenerem panującej od kilku lat na polskim podwórku leszczyńskiej FOGO UNII, Piotrem Baronem. Prowadzący Jarosław Galewski zapyta szkoleniowca o to, w jakiej formie są jego podopieczni po sparingach. Wygląda na to, że formacja seniorska nie straciła na sile. Nieźle prezentuje się nowy nabytek, czyli Jason Doyle. Jaki trener ma pomysł na wkomponowanie Australijczyka w zespół?

Nie zabraknie oczywiście pytań o inaugurację ze wspomnianymi gorzowianami. W obu drużynach zmieniły się formacje młodzieżowe, które będą mieć niebagatelne znaczenie w każdym meczu. Piotr Baron opowie, jak ocenia dyspozycje i postępy Kacpra Pludry i Krzysztofa Sadurskiego. Ból głowy jeśli chodzi o juniorów może mieć w tym roku Piotr Żyto, który jako drugi zagości w naszym magazynie. Doświadczony szkoleniowiec zielonogórzan odpowie, czy 6. pozycję wziąłby w ciemno, czy też, wzorem ubiegłego roku, widzi szanse na to, by FALUBAZ zawędrował wyżej. Oczywiście poruszone zostaną kwestie nowych postaci w drużynie, czyli Maxa Fricke’a i Mateja Zagara. Jak odnaleźli się w zespole? Z kim pojadą w parze? Kogo można spodziewać się na pozycji U-24 w pierwszej kolejce? O to miejsce w tym momencie rywalizują Damian Pawliczak i Jan Kvech, bowiem Mateusz Tonder nabawił się kontuzji.

O sytuacji w klubie z Lublina opowie Krzysztof Buczkowski. Czy wobec stwierdzenia koronawirusa w zespole zmienił w jakiś sposób funkcjonowanie, aby jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko zakażeniem. Zawodnik zapytamy też o samopoczucie w nowym środowisku, bowiem po wielu latach startów w macierzystym grudziądzkim klubie, postanowił poszukać energii w nowym miejscu. Czemu wybrał MOTOR Lublin i czy był to jedyny klub z PGE Ekstraligi, który przedstawił mu ofertę? Jakie dostrzega różnice pomiędzy ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-em, a MOTOREM? Czy działacze z Grudziądza mieli do niego żal i jakie ma relacje z byłym klubem? Jak widzi lubelską drużynę bez Dominika Kubery i jak na treningach radzi sobie Mark Karion?

Ponadto Buczkowski o oceni szansę zespołu z Grudziądza. Z typowaniem, ale nie całego sezonu, a pierwszej kolejki, zmierzą się następni goście w magazynie, czyli Jacek Frątczak i Jacek Gajewski. Rozmowa z nimi skupi się jednak na klubie z Torunia. Obaj menedżerowie w przeszłości prowadzili EWINNER APATOR. Jak więc oceniają ruchy torunian na rynku transferowym?

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek (01.04) o godz. 12:30. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty oraz na naszej stronie na Facebooku.