Magazyn PGE Ekstraligi: Jakub Kępa i Dariusz Śledź gośćmi WP SportoweFakty (16.09.21, godz. 12:30)

Prezes MOTORU Lublin i trener BETARD SPARTY będą gośćmi programu portalu WP SportoweFakty. Poza tym, Maciej Musiał porozmawia z Jackiej Frątczakiem i Tomaszem Muszarskim. Początek magazynu PGE Ekstraligi o godz. 12:30.

Żużel w Lublinie przez wiele lat przechodził spore problemy. Zespół albo ścigał się na najniższym szczeblu rozgrywek, albo ligi nie było w tym mieście w ogóle. To od czasu przyjścia ekipy, którą obecnie zarządza Jakub Kępa, diametralnie się zmieniło. Klub w ekspresowym tempie awansował z drugiej do PGE Ekstraligi, a w trzecim sezonie startów w najwyższej klasie rozgrywkowej dotarł do finału. Prezes MOTORU Lublin będzie pierwszym gościem czwartkowego Magazynu PGE Ekstraligi. Opowie, jak wyglądała odbudowa żużla nad Bystrzycą od podszewki. Jak w pięć lat udało się tam zbudować ligowego potentata?

Temat rozmowy dotyczyć będzie też planów nie tylko na najbliższą przyszłość. Poruszone zostaną kwestie nowego stadionu, który, jak zasugerował ostatnio w studio nSport+ Marek Kępa, miałby mieć pojemność 30 tysięcy, czy budżetu klubu. Nie zabraknie oczywiście dyskusji o sprawach bieżących, jak finał PGE Ekstraligi, w którym MOTOR zmierzy się z BETARD SPARTĄ Wrocław. Czy pojedzie w nim Grigorij Laguta? Czy Wiktor Lampart miał poważną rozmowę po swoim zachowaniu na torze i wypowiedzi w półfinale?

Drugim gościem będzie Dariusz Śledź. Obecny trener wrocławskiej BETARD SPARTY był członkiem zespołu MOTORU, który w 1991 roku wywalczył dla klubu z Lublina jedyny jak do tej pory medal DMP. Teraz Śledź stanie po przeciwnej stronie barykady. Jak się na to zapatruje i jak wspomina dawne dzieje? Czy wrocławianie, którzy wysoko przegrali w Lublinie bez Taia Woffindena w rundzie zasadniczej przed finałem mają się czego bać?

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 16 września, o godz. 12:30. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.