Magazyn PGE Ekstraligi: G. Laguta, G. Leśniak i W. Górski gośćmi WP SportoweFakty (22.09.21, godz. 12:30)

Na dzień przed pierwszym meczem finałowym w Lublinie, portal WP SportoweFakty wyemituje magazyn PGE Ekstraligi. Gośćmi Marcina Musiała będą Grigorij Laguta (MOTOR Lublin), Grzegorz Leśniak (prezes Cellfast Wilków Krosno) i Waldemar Górski (prezes Arged Malesy Ostrów). Początek programu zaplanowany jest na godz. 12:30.

Kraksa z udziałem Grigorija Laguty podczas rewanżowego meczu w półfinale PGE Ekstraligi zmroziła krew w żyłach. Rosjanin kilkukrotnie uderzył głową o tor i wpadł pod dmuchaną bandę. Laguta został bardzo mocno poturbowany. Kibice lubelskiego MOTORU zastanawiają się czy ich kapitan wystąpi w finale PGE Ekstraligi. Pierwszy mecz z powodu złych warunków atmosferycznych przeniesiono z ostatniej niedzieli na czwartek. Jak się czuje Grigorij Laguta i czy wystartuje przeciwko BETARD SPARCIE Wrocław?

Rosjanin opowie, jak z jego perspektywy wyglądało to całe nieszczęśliwe wydarzenie. Tydzień temu prezes Jakub Kępa mówił nam, że fakt, iż Laguta uniknął poważnych obrażeń to efekt jego świetnego przygotowania fizycznego i wytrenowania. Co na ten temat może powiedzieć sam zawodnik? Czy jego praca nad organizmem w czymś różni się od podstawowych metod innych żużlowców?

Będzie oczywiście o samym finale, w którym jednym z rywali Grigorija będzie jego brat, Artem Laguta. Jak na tę bratobójczą konfrontację o złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski zapatruje się Grigorij? Jakie w ogóle widzi szanse dla MOTORU na to, by osiągnąć najlepszy wynik w historii klubu?

Później rozmowa z dwoma gośćmi jednocześnie. Będą nimi prezesi klubów z zaplecza PGE Ekstraligi, które zmierzą się w finale pierwszej ligi, czyli Grzegorz Leśniak z Cellfast Wilków Krosno i Waldemar Górski z Arged Malesy Ostrów. Jakie są ich odczucia przed najważniejszym dwumeczem w eWinner 1. Lidze? Którzy zawodnicy ich drużyn mogą liczyć na angaż w przypadku awansu i kim ewentualnie chcieliby się wzmocnić?

Będzie też o Szczakielach 2021, zbliżającej się Gali PGE Ekstraligi i ostatnich meczach bieżącego sezonu. Początek magazynu w środę, 22 września, o godz. 12:30. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.