Madsen liderem forBET Włókniarza (klasyfikacja indywidualna #PGEE)

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Od kilku lat Leon Madsen udowadnia, że jest czołowym zawodnikiem świata. Pokazuje to nie tylko w zawodach indywidualnych, gdzie ostatnio zdobył tytuł mistrza Europy, ale także w PGE Ekstralidze. W klasyfikacji najlepszej ligi świata w 2018 roku Duńczyk uplasował się na drugim miejscu. 

W porównaniu z sezonem 2017 Leon Madsen awansował o dwie pozycje. Żużlowiec wziął udział we wszystkich meczach forBET Włókniarza Częstochowa (18 spotkań), w których zdobył 227 punktów i 10 bonusów. Występy w Polsce zakończył ze średnią 2.443 na bieg. Był to najlepszy wynik ze wszystkich częstochowskich zawodników.

Madsen pojechał w 97. wyścigach, z czego 54 z nich wygrał. Na drugim miejscu meldował się 25 razy, a na trzeciej lokacie przejeżdżał linię mety 15-krotnie. Indywidualny Mistrz Europy na ostatniej pozycji znalazł się w 3. biegach – w III rundzie z Falubazem Zielona Góra, V rundzie z FOGO Unią Leszno i VI rundzie z CASH BROKER Stal Gorzów.

Duński żużlowiec jest jednym z dwóch zawodników z topowej piątki, który w czasie całego sezonu nie zaliczył żadnego defektu, nie dotknął taśmy i nie został wykluczony za przekroczenie limitu dwóch minut.

Madsen w przyszłym roku będzie ścigał się po raz pierwszy w cyklu FIM Speedway Grand Prix. Jest aktualnym Indywidualnym Mistrzem Europy. W sezonie 2017 na liście klasyfikacyjnej zawodników PGE Ekstraligi zajmował czwarte miejsce, a największy progres zanotował w stosunku do roku 2016, gdy był na miejscu dziewiętnastym.