Maciej Kuciapa: Rozłożenie plandeki trwa ok. 2 godzin (wideo)

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

5 maja (czwartek) odbyła się konferencja przed meczem #LUBLES, w której udział wzięli trener MOTORU Lublin, Maciej Kuciapa oraz zawodnik lubelskiej drużyny, Jarosław Hampel. Uczestnicy odpowiedzieli na pytania m.in. o: nowej plandece, treningu przed piątkowym spotkaniem i inauguracji U24 Ekstraligi na torze przy Alejach Zygmuntowskich 5.

Rozłożenie plandeki trwa ok. 2 godzin. Złożenie natomiast trwa w granicach godziny do półtorej. Może da się zrobić to szybciej, ale tyle mniej więcej czasu potrzeba. Na pewno wolelibyśmy, aby mecz nie miał statusu meczu zagrożonego i przygotowywać się do spotkania spokojniej , tak jak chcemy. Niestety nie będziemy mieli takiej możliwości, bo plandeka będzie rozłożona. Będziemy też czekać na decyzję, kiedy będziemy mogli ją złożyć. Musimy po prostu poradzić sobie w tej sytuacji – powiedział Maciej Kuciapa.

Komunikacja między żużlowcami jest bardzo ważna i u nas w zespole bardzo dobra. Podpowiadamy sobie przez cały mecz, którą ścieżkę wybrać. Funkcjonuje to u nas dobrze i niejednokrotnie pomaga, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że każdy dysponuje innym sprzętem i dopasowuje motocykl. Są to sytuacje, kiedy łatwiej samemu wyciągnąć wnioski, ale póki co nam się udaje. Do tej pory wygrywaliśmy mecze i chcemy jechać dalej do przodu – stwierdził Jarosław Hampel.