Maciej Janowski w rozmowie dla WP SportoweFakty: „Z mojej perspektywy wszystko jest w porządku”

Fot. Ewelina Włoch

Kapitan BETARD SPARTY Wrocław, w rozmowie z Jarosławem Galewskim, opowiedział o rundach FIM SGP we Wrocławiu, które odbyły się w miniony weekend. Poruszono także temat zbliżających się zmagań o mistrzostwo Świata w Lublinie, a także relacje z drugim z reprezentantów Polski – Bartoszem Zmarzlikiem.

Jarosław Galewski (WP SportoweFakty): We Wrocławiu toczył pan zażarte boje z Bartoszem Zmarzlikiem. Tym razem dziękowaliście sobie za walkę. Po zawodach wystąpiliście nawet wspólnie przed kamerami. Chciałbym zapytać, jak wyglądają obecnie pana relacje z dwukrotnym mistrzem świata i co wydarzyło się pomiędzy wami podczas finału IMP w Lesznie?

Maciej Janowski (BETARD SPARTA Wrocław): Tematu finału IMP nie chciałbym już rozgrzebywać. Nie widzę sensu, żeby od nowa to zaczynać i odgrzewać ten kotlet. Minęło sporo czasu i zwyczajnie nie czuję takiej potrzeby. Mogę jednak powiedzieć o swoich relacjach z Bartkiem, bo to wydaje mi się ważniejsze. Z mojej perspektywy wszystko jest w porządku. Oczywiście, trzeba pamiętać, że rywalizujemy. W Grand Prix jesteśmy przeciwnikami. Tak samo w PGE Ekstralidze. Na co dzień z mojej strony nie ma jednak żadnej złości. O tym mogę zapewnić.

Teraz czas na Grand Prix w Lublinie. Jak wyglądają przygotowania?

Cały czas trwają. Zaplanowałem jeszcze treningi, a poza tym bardzo dużo dzieje się w moim warsztacie. Cztery osoby działają na pełnych obrotach, żeby sprzęt na najbliższy weekend był jak najszybszy.

Cały wywiad dostępny jest TUTAJ.