Lublin gospodarzem rundy FIM Speedway Grand Prix 2021

Fot. Przemysław Gąbka

Wielki żużel na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich. Lublin zastąpi Warszawę jako gospodarz 5. rundy FIM SGP. Impreza planowana jest na 7 sierpnia. Będzie to pierwszy raz w historii, gdy do tego miasta zawita cykl Speedway Grand Prix.

Informacje na temat biletów zostaną opublikowane w odpowiednim czasie.

FIM może tylko podziękować Motorowi Lublin oraz PZM za znalezienie godnego zastępcy Speedway Grand Prix w Warszawie. Będziemy również nadal współpracować ze wszystkimi partnerami, by w dalszym ciągu organizować najlepsze Mistrzostwa na Świecie – powiedział Jorge Viegas, prezes FIM.

–  To dla mnie zaszczyt oraz ogromna osobista przyjemność, że jako prezes klubu żużlowego Motor Lublin i lublinianin mogę zaprosić do naszego miasta gości z całego świata. Pierwszy, historyczny turniej Speedway Grand Prix w Lublinie to najlepsza okazja, by udowodnić, że nasze miasto zakochane jest w czarnym sporcie. Jestem pewien, że wszyscy zostaną niezwykle ciepło przyjęci i wierzę, że przeżyją nie tylko fantastyczne emocje sportowe, ale wywiozą z naszego miasta wiele niezapomnianych wspomnień. Życzę wszystkim samych pozytywnych wrażeń. Lublin to żużel – skomentował Jakub Kępa, prezes MOTORU.

Cieszymy się, że możemy zorganizować zawody Speedway Grand Prix w Lublinie –  jednym z najszybciej rozwijających się klubów sportowych, po raz pierwszy w historii. Motor Lublin udowodnił już, że jest fantastycznym partnerem, wkraczając do finału Monster Energy Speedway of Nations w zeszłym roku po pandemii, która zmieniła nasze plany – dodał Paul Bellamy, SVP i dyrektor zarządzający Motorsports Events w IMG, która obsługuje FIM Speedway Grand Prix.

Źródło: motorlublin.com.pl