Lista startowa DPV Logistic Finału Turnieju o Złoty Kask – Memoriału Jerzego Szczakiela

Fot. Patryk Kowalski

W Lany Poniedziałek, 18 kwietnia, o godz. 14.00 na stadionie w Opolu, odbędzie się Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela. Znana jest lista startowa tych zawodów. Transmisja LIVE w CANAL+ SPORT 5.

Zgodnie z ostatnio panującymi zasadami, obsada zawodów została ustalona na podstawie nominacji Głównej Komisji Sportu Żużlowego, w porozumieniu z trenerem reprezentacji Polski – Rafałem Dobruckim. W finale Złotego Kasku pojadą więc wyłącznie zawodnicy, znajdujący się aktualnie w składzie reprezentacji Polski seniorów i juniorów, bądź ci, którzy są w kręgu zainteresowań trenera kadry. Stawką zawodów w Opolu będzie nie tylko prestiż, ale też miejsca w eliminacjach imprez międzynarodowych. Zasady kwalifikacji zostaną ogłoszone w osobnym komunikacie – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

W opolskiej imprezie zaprezentuje się – łącznie z rezerwowymi – 15 seniorów i 3 juniorów. Będą oni reprezentowali osiem klubów – 7 z PGE Ekstraligi i 1 z EWINNER 1. Ligi. Jest oczywiście w tym gronie dwukrotny Indywidualny Mistrz Świata, Bartosz Zmarzlik, który ma na koncie dwa triumfy w Finałach Turnieju o Złoty Kask – oba w ostatnich sezonach (2020 i 2021). Zawodnik z Gorzowa będzie miał więc 18 kwietnia szansę na trzecie zwycięstwo w tej imprezie z rzędu. Ale nie tylko on rzecz jasna będzie należał do głównych faworytów zawodów. Kandydatów do końcowego triumfu jest z pewnością dużo więcej. Pierwsza kolejka ligowa wydatnie pokazała, kto obecnie znajduje się w najwyższej formie.

Lista startowa

1. Jarosław Hampel (MOTOR Lublin)
2. Bartosz Smektała (ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa) – dzika karta
3. Kacper Woryna (ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa)
4. Gleb Chugunov (BETARD SPARTA Wrocław)
5. Patryk Dudek (FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń)
6. Dominik Kubera (MOTOR Lublin)
7. Tobiasz Musielak (CELLFAST WILKI Krosno)
8. Paweł Przedpełski (FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń)
9. Przemysław Pawlicki (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)
10. Janusz Kołodziej (FOGO UNIA Leszno)
11. Bartosz Zmarzlik (MOJE BERMUDY STAL Gorzów)
12. Szymon Woźniak (MOJE BERMUDY STAL Gorzów)
13. Wiktor Lampart (MOTOR Lublin)
14. Piotr Pawlicki (FOGO UNIA Leszno)
15. Jakub Miśkowiak (ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa)
16. Maciej Janowski (BETARD SPARTA Wrocław)

17. Krzysztof Kasprzak (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)
18. Bartłomiej Kowalski (BETARD SPARTA Wrocław)

Finał Turnieju o Złoty Kask to impreza z długą tradycją. Zawody rozgrywane są – w różnej formule – nieprzerwanie od 1961 roku. Na liście zwycięzców widnieją największe nazwiska polskiego speedwaya, między innymi Zenona PlechaEdwarda JancarzaAntoniego WorynyPawła WaloszkaRomana Jankowskiego czy Tomasza Golloba, do którego należy rekord w ilości zdobytych trofeów, po które sięgał aż siedmiokrotnie. Pierwsze zawody memoriałowe imienia zmarłego przed dwoma laty Jerzego Szczakiela odbyły się w 2021 roku na torze w Zielonej Górze, teraz czas na rodzinne miasto pierwszego polskiego mistrza świata.

Rozpoczęła się już sprzedaż biletów na zawody w Opolu. Wejściówki są do nabycia online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl

Ceny biletów:

Trybuna Główna:

60 zł – normalny
40 zł – ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-17 lat, emeryci i renciści)

Pozostałe sektory:

40 zł – normalny
30 zł – ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-17 lat, emeryci i renciści)

W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy (cena 20 zł) będą dostępne także w stadionowych kasach. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

Organizator przygotował też pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 13 kwietnia – pod adresem mailowym: [email protected], wpisując w temacie wiadomości Bilet Złoty Kask. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.