Lindgren: Zapowiada się świetne ściganie. Kibice na pewno stworzą świetną atmosferę

Fot. Patryk Kowalski

Fredrik Lindgren był najszybszym zawodnikiem w piątkowych kwalifikacjach do ORLEN FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND – WARSAW. Szwed osiągnął najlepszy czas 13,099 i wyprzedził Bartosza Zmarzlika i Maxa Fricke’a.

Bardzo cieszę się z tego, że osiągnąłem najlepszy czas chociaż nie czułem, że mam idealnie dopasowany motocykl do tej nawierzchni. Tor jest zmieniony w stosunku do poprzednich lat, ale mam już na tyle doświadczenia z torów tymczasowych, że nie będę miał problemów z dostosowaniem się do nowej sytuacji. Jeździłem na różnych torach, które były specjalnie układane. Na odpowiednie dopasowanie wpływa wiele rzeczy, cały czas musisz obserwować co dzieje się na torze i odpowiednio zareagować. Mój team sprawdzał się w takich warunkach niejednokrotnie, dlatego z optymizmem spoglądam na kolejny dzień. Wprowadzimy jeszcze kilka poprawek, aby było dobrze od początku turnieju. Spoglądam na sobotnie zawody z optymizmem. Zapowiada się świetne ściganie. Kibice na pewno stworzą świetną atmosferę – podsumował po kwalifikacjach zwycięzca piątkowych kwalifikacji Fredrik Lindgren.

Pełny harmonogram sobotniej części TUTAJ

Początek ORLEN FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND – WARSAW zaplanowano na godz. 19:00. Transmisja na otwartym kanale TTV oraz Eurosport Extra (usługa Player.pl).