Ligowy klasyk w Lesznie jubileuszem dla Protasiewicza – zapowiedź meczu #LESZIE

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Lider i jedyna niepokonana drużyna PGE Ekstraligi, FOGO Unia Leszno kontra wicelider mający na koncie tylko 4 zwycięstwa, remis i porażkę RM SOLAR Falubaz Zielona Góra tak zapowiada się klasyk najlepszej żużlowej ligi świata. Początek spotkania o 20:00 w nSport+.

Będzie to wyjątkowe spotkanie dla Piotra Protasiewicza, dla wystąpi 512 spotkaniu ligowym na najwyższym szczeblu rozgrywek, co oznacza, że w tabeli wszech czasów przeskoczy na fotel lidera przed Tomasza Golloba. Popularny „PePe” w awizowany składzie jest pod numerem czwartym. Z tym samym jechał w debiucie przed 28 laty, kiedy to 29 marca 1992 roku, w meczu Yawal Częstochowa – Morawski Zielona Góra zdobył debiutancki punkt.

Sztaby szkoleniowe FOGO Unii i RM SOLAR Falubazu awizowały składy i tu obyło się jednak bez zmian personalnych i niespodzianek w ustawieniach. Ciekawie zapowiada się pojedynek liderów drużyn. Piotr Pawlicki z średnią 2,240 pkt./bieg kontra Martin Vaculik z średnią 2,167 pkt./bieg.

20:00 FOGO Unia Leszno – RM SOLAR Falubaz Zielona Góra
LIVE nSport+ (studio od 19:30)
Studio:
Michał Łopaciński, Grzegorz Zengota
Komentarz:
Tomasz Dryła, Wojciech Dankiewicz
Reporter:
Łukasz Benz

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Maciej Głód

Relację ze spotkania będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 30.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

 

Piotr Kaczmarek