Lider z twierdzą – droga MOTORU Lublin do finału PGE Ekstraligi 2022

Fot. Przemysław Gąbka

Na przestrzeni sezonu 2022, MOTOR Lublin to najrówniej spisująca się drużyna w PGE Ekstralidze. W niedzielę (25 września) drużyna z Lublina stanie przed szansą wywalczenia pierwszego w historii Drużynowego Mistrzostwa Polski. Do tej pory lublinianie dwukrotnie zdobywali srebrne medale.

Z dotychczasowych meczów (19), lublinianie wygrali 15 i raz zremisowali (w 8. rundzie we Wrocławiu przeciwko BETARD SPARCIE), a 3-krotnie przegrywali. Wszystkich porażek lublinianie doznawali jednak na wyjeździe (w Gorzowie, Toruniu i Częstochowie).

Na domowym torze przy Alejach Zygmuntowskich, żużlowcy MOTORU są niepokonani (9 zwycięstw). Ostatni raz przegrali u siebie 31 sierpnia 2020 roku, kiedy ulegli WŁÓKNIARZOWI Częstochowa (39:51). Od tamtej pory aktualni Drużynowi Wicemistrzowie Polski zanotowali serię 19 meczów bez porażki na własnym terenie (18 wygranych i 1 remis).

Najskuteczniejszym zawodnikiem MOTORU jest Mikkel Michelsen ze średnią 2,283 pkt/bieg. Z grona polskich seniorów najlepszy jest Dominik Kubera, który notuje 2,109 pkt/bieg. Polak jest również najlepszy w gronie lubelskich zawodników U24. Największą siłą wicemistrzów Polski jest formacja młodzieżowa. Mateusz Cierniak i Wiktor Lampart notują odpowiednio 1,520 i 1,480 pkt/bieg. Lepszą parę juniorów w PGE Ekstralidze ma jedynie drużyna z Częstochowy – Jakub Miśkowiak (1,827 pkt/bieg) i Mateusz Świdnicki (1,452 pkt/bieg).