Lider Motoru Lublin pokaże w PGE IMME im. Z. Plecha, że należy do światowej czołówki?

Fot. Marcin Karczewski

Mikkel Michelsen, w turnieju PGE IMME im. Z. Plecha, wystąpi po raz czwarty. Przed rokiem, podczas zawodów na Motoarenie, zajął wysokie 5. miejsce z dorobkiem 13 punktów. Duńczyk w meczach PGE Ekstraligi rozgrywanych w Toruniu pokazał, że potrafi skutecznie ścigać się z najlepszymi.

Michelsen w sezonie 2019 poprowadził MOTOR Lublin do kluczowego zwycięstwa nad ówczesnym GET WELL Toruń, zdobywając 14 punktów i pieczętując utrzymanie swojej drużyny. Ostatni mecz ligowy (w sezonie 2021) na Motoarenie, był kolejnym pokazem talentu Duńczyka, który zdobył 11 punktów z bonusem. W decydującym wyścigu przywiózł podwójne zwycięstwo, dzięki czemu MOTOR pokonał toruński klub 46:44 oraz zapewnił sobie udział w fazie play-off.

Sezon 2022, może być przełomowy w karierze Duńczyka, który w obliczu zawieszenia Grigorija Laguty staje się naturalnym liderem klubu z Lublina i odpowiedzialność za wynik będzie spoczywać na nim w stopniu większym, niż dotychczas. W zawodach przedsezonowych, Michelsen imponuje szybkością i regularnością, co w połączeniu z toruńskim owalem, czyni go zawodnikiem, który powinien włączyć się do walki o końcowe zwycięstwo.

Sebastian Czobot