Liczbowo na koniec roku (zapowiedź 5. rundy Ekspert PGE Ekstraligi)

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

29 grudnia o godz. 20:00 rozpocznie się 5. runda quizu Ekspert PGE Ekstraligi. Zabawa aż do 8 marca toczy się w oficjalnej aplikacji mobilnej najlepszej żużlowej ligi świata. Tym razem dziesięć pytań konkursowych nawiązywać będzie do tematyki statystycznej.

Chociaż kończy się 2019 rok, runda nie będzie typowym podsumowaniem i przygotowując się do niej, nie można ograniczyć się wyłącznie do liczb odnoszących się do minionego sezonu.

To już piaty tydzień zmagań żużlowych ekspertów. Po rozegraniu tej rundy za graczami będzie dokładnie jedna trzecia konkursu, ale nadal można do niego przystąpić i liczyć na uzyskanie awansu do czołowej ósemki, która spotka się ze sobą w finale.

Aktualnie konkurs ma troje przejściowych liderów: Muszy – 95 pkt oraz Laraqueen i Grzegorz Dydacki – po 93 pkt. Żeby znaleźć się w setce najlepszych, należało zdobyć 49 punktów. Poziom zabawy jest bardzo wyrównany, ponieważ na miejscu dwusetnym znajdują się gracze z liczbą 41 punktów. W quizie uczestniczy już blisko dwa i pół tysiąca zalogowanych użytkowników aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi.

W 5. rundzie quizu przenalizować będzie należało m.in. frekwencję, telewizyjne transmisje, media współpracujące z najlepszą żużlową ligą świata, ale także social media. Graczom nie może być też obca Gala PGE Ekstraligi, a także konkursy organizowane przez PGE Ekstraligę. Fanatycy pól startowych, kolorów kasków lub innych ciekawostek meczowych też znajdą coś dla siebie.

Tym razem do zdobycia będzie 19 punktów. W ramach dziesięciu pytań podział punktacji będzie następujący: 4 pytania za 1 punkt, 3 pytania za 2 punkty i 3 pytania za 3 punkty.

Jak co tydzień, zabawa rozpocznie się o godz. 20:00 w niedzielę. Tym razem quiz aktywny będzie przez dwadzieścia minut, a na zaznaczenie odpowiedzi w każdym z pytań, tradycyjnie, będzie 20 sekund.

 

Finał quizu odbędzie się w siedzibie Wirtualnej Polski wiosną 2020 roku i będzie bezpośrednim pojedynkiem uczestników z pytaniami zadawanymi przez prowadzących, jury i eksperta. Zakwalifikują się do niego najlepsi uczestnicy eliminacji. Ośmiu finalistów powalczy o cenne nagrody, którymi będą zaproszenia VIP GOLD na 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland (16 maja na PGE Narodowym), uczestnictwo w Gali PGE Ekstraligi 2020 wraz z osobami towarzyszącymi oraz zegarki AZTORIN i zestawy gadżetów najlepszej żużlowej ligi świata.

Najlepsi gracze 4. rundy Eksperta PGE Ekstraligi (wszyscy z kompletem 18 punktów):

 1. Bartek Matyszczyk
 2. Kamil Bajorek
 3. Kojot89
 4. Łukasz Przystański
 5. Muszy
 6. Daria_B
 7. Patryk Kuśmierek

TOP-8 klasyfikacji generalnej po 4 kolejkach Eksperta PGE Ekstraligi:

 1. Muszy – 95 pkt
 2. laraqueen – 93 pkt
 3. Grzegorz Dydacki – 93 pkt
 4. Majk9102 – 90 pkt
 5. Janusz Świtała – 88 pkt
 6. Bartek Matyszczyk – 87 pkt
 7. Gabriela Niemczak – 86 pkt
 8. Stanisław Tarasek – 83 pkt

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Następna runda quizu odbędzie się 5 stycznia w godz. 20:00 – 20:15 i będzie związana z pytaniami przygotowanymi przed statystyka, jednego z kibicowskich Ambasadorów PGE Ekstraligi, Rafała Gurgurewicza. Aby dobrze się do niej przygotować, na pewno należało będzie odwiedzić witrynę internetową gurustats.pl. Co ważne, w tej rundzie nie będzie łatwo, a do rozwiązania przygotowano tylko pięć pytań.

Aplikacja mobilna PGE Ekstraligi:

Android

iOS