PGE Ekstraliga PGE Ekstraliga

Leszczynianie wykorzystali dobrą pogodę, ale na sparingi za wcześnie

Słoneczna pogoda sprawiła, że zawodnicy FOGO Unii Leszno mogli odbyć pierwsze treningi na torze. Z możliwości zapoznania się z owalem na stadionie im. Alfreda Smoczyka skorzystali prawie wszyscy żużlowcy biało – niebieskich. Zabrakło kontuzjowanego Piotra Pawlickiego oraz przebywającego na Ukrainie Viktora Trofymova.

W niedzielę 11 marca od samego rana na torze przy ul. Strzeleckiej w pocie czoła pracował toromistrz leszczynian – Jan Choroś. Wiosenna aura pozwoliła na osuszenie nawierzchni i przygotowanie jej do pierwszego treningu. Z zaproszenia do kręcenia kółek skorzystali praktycznie wszyscy zawodnicy zespołu z Wielkopolski łącznie z Brady Kurtzem, który pofatygował się do Leszna z Wielkiej Brytanii.

Jak przyznał trener Piotr Baron, pierwszy wyjazd na tor ma formę bardziej zabawy niż prawdziwego treningu szczególnie, że tor po zimie nie należał do najłatwiejszych. – Pogoda nam dopisała i można było trochę łańcuchy przejechać. Mówiłem chłopakom, że kto się nie czuje na siłach, to spokojnie może odpuścić, ale jak widzieliśmy wszyscy pojeździli. Fajna zabawa. Dopóki jest pogoda to musimy to wykorzystać.

Pogoda w Lesznie pozwoliła na rozegranie dwóch sesji treningowych: w niedzielę oraz poniedziałek. Niestety prognozy na najbliższe dni nie są optymistyczne i z kolejnymi wyjazdami na tor trzeba będzie trochę poczekać. Za nieco ponad tydzień (21 marca) FOGO Unia Leszno ma zaplanowany pierwszy z pięciu meczy sparingowych. Jednak to czy dojdzie on do skutku zależy również od pogody w najbliższych dniach.

Dopóki się nie rozjeździmy, to nie ma mowy o jakichkolwiek sparingach. Myślę, że każdy klub w Polsce podejdzie do tego dokładnie w ten sam sposób. Jak będziemy czuli się na siłach, że możemy pojechać to sprawdzimy, czy nasi przeciwnicy mieli okazję pojeździć, bo nikomu nie chodzi o to, żeby narobić bałaganu tylko żeby się dobrze przygotować do ligi – zakończył Baron.

Łukasz Woziński
Fot. Zuzanna Kloskowska