Leon Madsen mistrzem Europy! Janusz Kołodziej ze srebrem

23.09.2022 22:15

Ostatni finał tegorocznej edycji Tauron SEC zakończył się wygraną Mikkela Michelsena, z kolei w rywalizacji o złoty medal lepszy okazał się Leon Madsen i to on został mistrzem Europy. Janusz Kołodziej zakończył cykl ze srebrnym medalem. Brąz zdobył wspomniany zwycięzca rundy w Pardubicach.

Od początku zawodów na czeskim torze trwała wyrównana walka nie tylko o złoto, ale także brąz i miejsce w przyszłorocznej edycji mistrzostw Europy. Równą formę przez 3 serie prezentował Mikkel Michelsen, który był niepokonany. W kolejnych dwóch startach przywiózł po jednym punkcie. Równie dobrze jechał Dominik Kubera, który z pozycji rezerwowego walczył o przepustkę do SEC 2023. To on razem z kolegą z MOTORU Lublin bezpośrednio awansowali do finału w Pardubicach. Polak miał 12, a Duńczyk 11 “oczek”.

Swoją rywalizację toczyli także Janusz Kołodziej i Leon Madsen. Przed zawodami w Czechach dzielił ich punkt. Taka sama różnica była…po rundzie zasadniczej turnieju. Obaj zawodnicy zanotowali po 11 pkt, a dodatkowo wystąpili w biegu barażowym. W nim wygrał Duńczyk, a Polak przyjechał ostatni. Razem z Madsenem do finału awansował Daniel Bewley. Taki układ powodował, że żużlowiec ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA był blisko złotego medalu, jednak w ostatniej gonitwie musiał być pierwszy lub drugi.

Finałowe starcie tylko potwierdziło moc duńskich zawodników. Michelsen wygrał 4. finał SEC, dzięki czemu zdobył brązowy medal, spychając z niego Patryka Dudka. Drugi był Madsen, co dało mu tytuł mistrza Europy. Trzeci na podium czeskiej rundy zameldował się Bewley, a czwarty był Kubera.