Last dance w sezonie 2021 – zapowiedź piątkowych spotkań #PGEE

Fot. Tomasz Jocz

To będzie „last dance” w tym sezonie PGE Ekstraligi dla MARWIS.PL FALUBAZU Zielona Góra i EWINNER APATORA Toruń. Sytuacja w ligowej tabeli jest tak interesująca, że żadna z tych drużyn nie może być jeszcze pewna utrzymania w najlepszej żużlowej lidze świata. Na drugim biegunie żużlowcy z Wrocławia i Gorzowa, którzy pomału szykują formę na walkę o medale PGE Ekstraligi.

– Jedziemy do najlepszej drużyny w lidze i nie mamy nic do stracenia. Będziemy walczyć. Mieliśmy los we własnych rękach, ale nie wykorzystaliśmy tego w spotkaniach z FOGO UNIĄ i ELTROX WŁÓKNIARZEM. Jest takie powiedzenie, że oceniają ciebie po ostatnim meczu, więc nie pojedziemy „lajtowo” i będziemy walczyć, bo każdy zawodnik chce pokazać się z jak najlepszej strony przed zbliżającym się okienkiem transferowym – powiedział dla Radia Zielona Góra, trener Piotr Żyto.

Szkoleniowiec MARWIS.PL FALUBAZU Zielona Góra dokonał tylko jednej zmiany w swoim składzie względem ostatniego spotkania ligowego i miejsce Mateusza Tondera awizowany został Damian Pawliczak. W zespole lidera PGE Ekstraligi trener Dariusz Śledź nie dokonał żadnych zmian w ustawieniu BETARD SPARTY Wrocław. Pierwszy mecz na zielonogórskim torze wygrali żużlowcy z Wrocławia, aż 63:27, jak będzie teraz? BETARD SPARTA pewna fotelu lidera przed fazą finałową, a MARWIS.PL FALUBAZ do ostatniego meczu walczy o utrzymanie w najlepszej żużlowej lidze świata. Na stadion Olimpijski wraca Max Fricke, który doskonale zna wrocławski tor, więc może to będzie as w rękawie trenera Piotra Żyto dający zwycięstwo na wagę utrzymania?

20.08, godz. 18:00 BETARD SPARTA Wrocław – MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra (LIVE ELEVEN SPORTS 1)
Studio: 
Anita Mazur, Grzegorz Walasek
Komentarz: Piotr Olkowicz, Maciej Markowski
Reporter: Marcin Musiał

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Maciej Głód
Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz

– Jestem realistą życiowym i my ten mecz najprawdopodobniej przegramy. Nie oznacza to, że nie ma w nas ducha walki sportowej, ale wiemy jaki teraz mamy skład. Biorąc naszą siłę zakładam realistycznie, że ten mecz przegramy. Nie wybieramy sobie rywala w fazie play-off, ale EWINNER APATOR nie jest taki słaby, a my mamy teraz swoje zdrowotne problemy – powiedział dla Radia Gorzów, prezes Marek Grzyb.

O jakich problemach zdrowotnych mowa? Kontuzje Szymona Woźniaka, Kamila Nowackiego i Martina Vaculika, za którego w Toruniu stosowane będzie zastępstwo zawodnika. Na MotoArenie im. Mariana Rosego pierwszy raz po kontuzji pojawi się na torze Wiktor Jasiński, więc trener Stanisław Chomski nie ma łatwego zadania w ustawieniu składu wicelidera PGE Ekstraligi. Formację trzeba ustawić tak, by skutecznie wykorzystać liderów, czyli Bartosza Zmarzlika i Andersa Thomsena. W pierwszym meczu gorzowianie wygrali 50:40 i to EWINNER APATOR Toruń z wracającym do składu po kontuzji Pawłem Przedpełskim jest faworytem nie tylko do wygrania, ale też zgarnięcia punkty bonusowego. Jedno jest pewne – punkty w tym meczu dają utrzymanie w PGE Ekstralidze dla beniaminka z Torunia.

20.08, godz. 20:30 EWINNER APATOR Toruń – MOJE BERMUDY STAL Gorzów (LIVE ELEVEN SPORTS 1)
Studio: 
Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, Ryszard Dołomisiewicz
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporter: Barbara Karczewska

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Aleksander Janas
Komisarz techniczny: Grzegorz Sokołowski

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. Podczas zmagań będzie można włączyć się także do zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny.

Ponad 22.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play, App Store oraz App Gallery.

Piotr Kaczmarek