Lambert na wagę zwycięstwa! Wygrana torunian nad częstochowianami

Fot. Patryk Kowalski

FOR NATURE SOLUTIONS APATOR pokonał ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA 48:42. Do końca kibice oglądali mecz na styku, a o wszystkich zdecydował 15. bieg, który gospodarze wygrali podwójnie. Rajderem meczu został Robert Lambert (15).

Torunianom udało się odskoczyć gościom maksymalnie na 6 punktów przewagi do 10. biegu. Potem częstochowianie zaczęli odrabiać straty, wygrywając kolejno wyścigi nr 11 i 12. Z kolei znakomita szarża Roberta Lamberta w 13. gonitwie, dająca wygraną nad Kacprem Woryną, pozwoliła utrzymać FOR NATURE SOLUTIONS APATOROWI dwa punkty przewagi (40:38).

Biegi nominowane przyniosły dużo emocji – a to za sprawą remisu w 14. wyścigu, który podtrzymał różnicę punktową. W ostatnim biegu dnia najlepiej ze startu wyszli torunianie (Lambert – Przedpełski), którzy wygrali podwójnie z parą Madsen – Woryna.

Bohaterem spotkania był Robert Lambert, który wygrywał w kluczowych momentach spotkania. Na jego koncie zapisano 15 punktów. Dwucyfrowe dorobki zdobyli także Paweł Przedpełski i Patryk Dudek (po 11+1). W zespole ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA najwięcej punktów wywalczyli Leon Madsen (12) i Fredrik Lindgren (9+1).

Relacja z meczu dostępna TUTAJ