Łączymy się w walce o pomoc dla Niny

Niesamowita jest moc całego środowiska żużlowego, które łączy się jak nigdy, by pomóc zebrać 9 milionów złotych potrzebnych Ninie Słupskiej. Mała dziewczynka walczy z SMA, chorobą która nie czeka, a którą jednocześnie wszyscy chcemy wyprzedzić. Ten weekend, oprócz zmagań żużlowych stoi w PGE Ekstralidze pod znakiem ratunku i wyciągniętej pomocnej dłoni.

W momencie kiedy powstawał ten tekst na koncie zbiórki (która cały czas dostępna jest TUTAJ) zebrano już 6 025 927,21 zł, co stanowi 64,05% całej potrzebnej kwoty. Wciąż potrzeby są jednak duże, ale zapał ludzi dobrej woli nie gaśnie. W ten weekend do akcji pomocowej włączyli się kibice, czynni i byli zawodnicy, wolontariusze, ale także kluby PGE Ekstraligi. W piątek we Wrocławiu i w Częstochowie, w niedzielę w Zielonej Górze i Gorzowie. W tych miastach organizowane są zbiórki, akcje, czy kwesty na rzecz małej Niny.

Już podczas pierwszego piątkowego meczu BETARD SPARTA – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM, Zbigniew Lech, który licencję żużlową zdobył w 1988 r. w barwach Sparty Wrocław przekazał na aukcję dla Niny plastron Sparty z mistrzowskiego sezonu.

Pomoc nadeszła też spod Jasnej Góry. Podczas ELTROX WŁÓKNIARZ – MOTOR, gdzie pojawił się tata małej dziewczynki, zbierano pieniądze do puszek. Akcję wspierali kibice ELTROX WŁÓKNIARZA , ale też sympatycy lubelskiego MOTORU.

W Gorzowie, oprócz przygotowań do meczu z mistrzem Polski FOGO UNIĄ Leszno, klub znajduje czas także na udział w akcji dla Niny Słupskiej. MOJE BERMUDY STAL najpierw przekazała 10% sumy ze sprzedaży biletów z meczu z częstochowianami, a w tygodniu wystawiła na licytację specjalną koszulkę meczową z 2018 roku podpisaną przez legendę światowego speedwaya, Tomasza Golloba, który jest jednym z ambasadorów akcji pomocy dla małej Niny.

Licytacja zakończonaStal Gorzów aktywnie włącza się w pomoc zebrania środków finansowych na leczenie Niny Słupskiej….

Posted by Stal Gorzów on Tuesday, June 1, 2021

Należy też wspomnieć, ze w ubiegły poniedziałek podczas meczu MOTOR Lublin – FOGO UNIA Leszno także zbierano pieniądze do puszek. Kwesta zakończyła się sukcesem, bo kibice zgromadzeni na stadionie w Lublinie zebrali wspólnie 2 6035,96 zł, o czym poinformowano na facebookowym profilu „Nineczka Kropeczka walczy z SMA”.

Sporo dzieje się też na dedykowanej grupie w portalu społecznościowym Facebook, gdzie wylicytować można lub można było różnorakie żużlowe gadżety, a wśród nich:

  • książki „Pół wieku na czarno” podpisane przez Marka Cieślaka, byłego trenera kadry narodowej
  • osłonę kierownicy i czapki Martina Vaculika z podpisem zawodnika,
  • reprezentacyjną bluzę Bartosza Zmarzlika z podpisem polskiego mistrza,
  • inne żużlowe (i nie tylko) gadżety.

Powyższe aukcje można znaleźć TUTAJ.

Kolejne licytacje dostępne są również na Charytatywni Allegro.

Ponadto Ninę cały czas można wesprzeć wysyłając SMS na nr 72365 w treści wpisując 0095257 (koszt 2,46 brutto). Pomagajmy, bo czasu jest coraz mniej.

 

Rafał Martuszewski