Kwalifikacje IMEJ: Bartłomiej Kowalski jako jedyny Polak z awansem do finału

W czeskim Divisovie odbyła się trzecia runda kwalifikacyjna do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Najlepszy okazał się Bartłomiej Kowalski, który popełnił tylko jeden błąd – w swoim pierwszym starcie. Tuż za nim uplasował się Brytyjczyk Drew Kemp. Podium uzupełnił Leon Flint związany z  ROW-em Rybnik.

Awans do finału uzyskało pięciu najlepszych zawodników danego dnia. Na liście startowej znalazło się trzech Polaków – Bartłomiej Kowalski, Sebastian Szostak i Denis Zieliński. Szostak zajął miejsce tuż za pierwszą piątką i będzie rezerwowym, natomiast Denis Zieliński zanotował upadek i taśmę podczas zawodów, co sprawiło, że znalazł się na odległej, dwunastej pozycji i odpadł z rywalizacji.

Kibice z Łotwy mogli być rozczarowani występem Ricarda Ansviesulisa. Wychowanek  zespołu Auskelisu Ryga, stawiany za jednego z faworytów, zwyciężył dopiero podczas ostatniego swojego startu.

Ostatecznie, poza wymienionymi na podium, awans do grona finalistów uzyskali również Norick Blödorn zwany niemieckim talentem oraz Jordan Palin z Wielkiej Brytanii.

Wyniki (za speedway news.pl):
1. Bartłomiej Kowalski 14
2. Drew Kemp 13
3. Leon Flint 12 + 3 punkty w biegu dodatkowym
4. Jordan Palin 12 + 2 punkty w biegu dodatkowym
5. Norick Blödorn 11
6. Sebastian Szostak 10 (rezerwowy)
7. Daniel Klima 9
8. Artiom Juhno  8
9. Ricard Ansviesulis 7
10. Nathan Ablitt  6
11. Maximilian Troidl 5
12. Denis Zieliński 4
13. Sebastian Kössler 4
14. Jakub Exler 3
15. Tom Finger 2
16. Daniel Šilhán 0

Daria Jagodzka