Kto pojedzie o złoto? – zapowiedź półfinałów #PGEE

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

W rywalizacji półfinałowej PGE Ekstraligi czas na spotkania rewanżowe. Cztery drużyny, a w wielkim finale tylko dwa miejsce. W roli faworytów CASH BROKER STAL Gorzów i FOGO UNIA Leszno, które wygrały pierwsze wyjazdowe spotkania. W obu drużynach pełna mobilizacja, pokora i szacunek do rywala. Czy forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa i BETARD SPARTA Wrocław odwrócą losy półfinałowej rywalizacji, przekonamy się już w niedzielę, a transmisje z obu spotkań w nSport+.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym PGE Ekstraligi CASH BROKER Stal Gorzów pokonała na SGP Arena forBET Włókniarza Częstochowa 49:41, a najskuteczniejsi w tym meczu byli Martin Vaculik (15) i Bartosz Zmarzlik (11) oraz Leon Madsen (11) i Michał Gruchalski (11). W swoim drugim biegu na częstochowskim owalu groźny upadek miał Matej Zagar, a po zawodach u Słoweńca stwierdzono wstrząśnienie mózgu. Zagar poinformował, że nie wystartuje podczas sobotniej rundy Grand Prix Słowenii w Krsko: – Jest to dla mnie bardzo ciężka decyzja, ale jedyna słuszna w tej sytuacji.

Przed rewanżem trener Stanisław Chomski ponownie postawił na Linusa Sundstroema w miejsce Grzegorza Walaska. Szwed pojawił się w awizowanym składzie na pierwsze spotkanie w Częstochowie, ale dzień przed podczas MEP na torze w Brovst miał upadek i sztab szkoleniowy zdecydował się na zmianę. Jeżeli piątkowy trening Sundstroema w Gorzowie przebiegnie bez żadnych komplikacji zdrowotnych, to ma on pierwszeństwo w składzie, a trener Chomski nie będzie prowadził rywalizacji i chce bazować na szczerości oceny stanu zdrowia i dyspozycji. Szkoleniowiec CASH BROKER Stali Gorzów zmienił też pary i Kasprzak pojedzie z Sundstroemem, a Vaculik z Woźniakiem. W szeregach forBET WŁÓKNIARZA Częstochowa trener Marek Cieślak również dokonał korekt w składzie. Z juniorami zobaczymy Fredrika Lindgrena.

16:30 CASH BROKER STAL Gorzów – forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa (live nSport+)

Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Przewodniczący Jury: Dariusz Cieślak, Komisarz techniczny: Mariusz Bordewicz

Bilety: ulgowy od 35 zł, normalny od 40 zł do kupienia TUTAJ.


Przed tygodniem w pierwszym meczu fazy play-off FOGO UNIA Leszno pokonała BETARD SPARTĘ Wrocław 48:42. Liderem broniących tytułu DMP leszczynian był Janusz Kołodziej (13), a wśród gospodarzy najlepiej punktował Maksym Drabik (10).  Przed rewanżem w obu drużynach trenerzy zdecydowali się na roszady w składzie. Piotr Baron zdecydował, że Emil Sayfutdinov pojedzie w parze z Brady Kurtzem, a drugi seniorski duet stworzą Jarosław Hampel i Janusz Kołodziej.  Trener BETARD SPARTY Wrocław, Rafał Dobrucki postanowił, że w awizowanym składzie w parze z Taiem Woffindenem będzie Damian Dróżdż, a drugi seniorski duet to Maciej Janowski i Vaclav Milik. Do pary z juniorami wraca Max Fricke, który w ostatnich spotkaniach prezentuje bardzo dobrą formę.

19:00 FOGO UNIA Leszno – BETARD SPARTA Wrocław (live nSport+)

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Maciej Głód

Przewodniczący Jury: Marek Wojaczek, Komisarz techniczny: Rafał Wojciechowski

Bilety: ulgowy od 30 zł, normalny od 50 zł do kupienia TUTAJ.

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy tekstowe relacje LIVE ze wszystkich ligowych spotkań, które będą wzbogacone multimediami zza kulis meczów. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika każdego meczu – Rajdera Meczu, a w kończącym ligową kolejkę magazynie w nSport+ na profilu FB Rajdera Półfinałów. W aplikacji zapraszamy do #TyperPGEE.

Przypominamy, że cały czas na stronie speedwayekstraliga.pl trwa głosowanie GALA PGE EKSTRALIGI 2018 oraz MISS STARTU PGE EKSTRALIGI 2018.

Piotr Kaczmarek