Kto najlepszym polskim zawodnikiem? Nominowani do Szczakieli 2020 – nagród PGE Ekstraligi (galeria)

Pięciu zawodników walczy o „Szczakiela” w kategorii Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu. Wśród nominowanych są uczestnicy FIM SGP 2020, a także dwóch liderów FOGO Unii Leszno. Głosowanie na „Szczakiele – nagrody PGE Ekstraligi” potrwa do 11 października (godz. 23:00). W pięciu kategoriach decyzje o ich przyznaniu podejmą fani żużla.

Głosować można wyłącznie po zalogowaniu do oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi lub na stronie internetowej speedwayekstraliga.pl TUTAJ.

Patryk Dudek (RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra) – od początków kariery związany z klubem z Zielonej Góry. Srebrny medalista IMŚ (2017). Znany jest także z charakterystycznej sylwetki na motocyklu (stąd początek akcji w mediach społecznościowych #giętkiwtorek).

Maciej Janowski (BETARD SPARTA Wrocław) – wychowanek wrocławskiej Sparty. Ma na koncie złoto (2011) i dwa srebra (2010 i 2012) mistrzostw Świata juniorów. Razem z Piotrem Pawlickim wziął udział w teledysku polskiego rapera Sitka.

Piotr Pawlicki (FOGO UNIA Leszno) – sezon 2021 będzie jego dziesiątym rokiem startów z rzędu w barwach leszczyńskiego zespołu. Indywidualny Mistrz Polski z 2018 roku również często intensywnie trenuje, co można zobaczyć na jego profilach. Jest także fanem mieszanych sztuk walki, które ogląda w trakcie ćwiczeń.

Bartosz Smektała (FOGO UNIA Leszno) – dla mistrza Świata juniorów to pierwszy rok startów w gronie seniorów. Swoją karierę zaczynał nie w FOGO Unii, a w… Sparcie Śrem.

Bartosz Zmarzlik (MOJE BERMUDY STAL Gorzów) – dwukrotny mistrz Świata. Jest pierwszym Polakiem, który obronił złoty medal w zawodach tej rangi. W najbliższym czasie jego rodzina się powiększy – razem ze swoją partnerką Sandrą oczekują pierwszego dziecka, które planowo ma przyjść na świat w marcu.