Kto będzie niespodzianką PGE Ekstraligi? (galeria)

Od 27 września do 11 października można głosować na kandydatów do „Szczakieli 2020” – nagród PGE Ekstraligi. W pięciu kategoriach decyzje o ich przyznaniu podejmą kibice. Kto okaże się najlepszy w kategorii Niespodzianka Sezonu?

Głosować można wyłącznie po zalogowaniu do oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi lub na stronie internetowej speedwayekstraliga.pl TUTAJ.

Jack Holder (MOJE BERMUDY STAL Gorzów) – Australijczyk jest jedynym zawodnikiem, startującym w roli „gościa”, który zajmuje miejsce w pierwszej „dziesiątce” klasyfikacji indywidualnej. Holder w 9 meczach PGE Ekstraligi wykręcił średnią 2.091 na mecz.

Robert Lambert (PGG ROW Rybnik) – lider rybnickiego zespołu w tym sezonie PGE Ekstraligi. Brytyjczyk zdobył 142 punkty oraz 5 bonusów). Warto podkreślić, że na 14 spotkań PGG ROW-u, w jedenastu startował pod numerami 8 i 16.

Jaimon Lidsey (FOGO UNIA Leszno) – tegoroczna niespodzianka w zespole mistrza Polski. Lidsey jest najlepszym zawodnikiem pod względem punktów bonusowych (ma ich 20 na koncie). Na drugim miejscu znajduje się Matej Zagar.

Anders Thomsen (MOJE BERMUDY STAL Gorzów) – po gorszym początku sezonu, Duńczyk jest mocnym punktem gorzowskiego zespołu. W Polsce startuje od 2015 roku, a MOJE BERMUDY Stal jest trzecim klubem Thomsena w Polsce (wcześniej reprezentował zespoły z Rawicza i Gdańska).

Matej Zagar (MOTOR Lublin) – słoweński komandos pozytywnie zaskoczył kibiców Motoru Lublin. Zagar dzięki wygranej w GP Challenge, zagwarantował sobie starty w cyklu GP 2021. W jego rodzinie sport uprawia także jego kuzynka – Spela Rogelj (skoki narciarskie).