Krzysztof Żuk: Lublin zbuduje nowy stadion

Fot. Klaudia Żurawska Vel Dziurawiec
Fot. Klaudia Żurawska Vel Dziurawiec

7 sierpnia odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk oraz Wojciech Stępniewski, Prezes Zarządu Ekstraligi Żużlowej i Ryszard Kowalski, Wiceprezes Zarządu Ekstraligi Żużlowej. Tematem spotkania była przyszłość klubu z Lublina w zakresie infrastruktury stadionowej.

Na spotkaniu ustalono, iż do końca września 2019 roku Urząd Miasta Lublin i Speedway Lublin S.A. uzgodnią z Ekstraligą Żużlową sp. z o.o. i Polskim Związkiem Motorowym ramowy harmonogram działań dotyczący modernizacji stadionu piłkarsko – żużlowego przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. Jednym z jego elementów porozumienia będzie również wskazanie obiektu zastępczego, z którego będą mogli korzystać – w razie konieczności – żużlowcy SPEED CAR Motoru Lublin na czas modernizacji obiektu.

Gdy strony przyjmą wzajemne uzgodnienia nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby klub z Lublina otrzymał promesę infrastrukturalną klubu Ekstraligi Żużlowej dającą przepustkę do uzyskania licencji Polskiego Związku Motorowego, uprawniającą go do występów w PGE Ekstralidze. Czekamy teraz już tylko na konkretne terminy – wyjaśnił Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej. – Takie plany były wcześniej uzgadniane w związku z realizacjami modernizacji stadionów w Grudziądzu i Wrocławiu. Polski Związek Motorowy i Ekstraliga Żużlowa idą klubom i miastom na rękę dając odpowiedni czas na modernizację infrastruktury, postępujemy tak od wielu lat i mamy nadzieję, że nie inaczej będzie także w tej sprawie – dodał Wojciech Stępniewski.

Konsekwentnie wspieramy lubelski żużel. W tym roku klub dysponuje wymiernym wsparciem finansowym Miasta, a nasza spółka MOSiR Bystrzyca bezpłatnie użycza mu stadionu. Bywam na trybunach przy al. Zygmuntowskich i zgadzam się, że wszyscy zasługujemy na lepsze warunki do emocjonowania się meczami PGE Ekstraligi w Lublinie. Dlatego deklaruję, że Lublin zbuduje nowy stadion i już wkrótce rozstrzygniemy przetarg na wykonawcę koncepcji nowego obiektu żużlowego – powiedział Krzysztof Żuk.

Drużyna SPEED CAR Motoru Lublin zajmuje aktualnie siódme miejsce w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Do zakończenia części zasadniczej sezonu 2019 pozostały dwie rundy.