Krzysztof Kasprzak z kompletem wygrywa Złoty Kask w Gdańsku

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Krzysztof Kasprzak wygrał finał Złotego Kasku, który rozegrany został w Gdańsku. Drugie miejsce zajął reprezentant BETARD Sparty Wrocław, Jakub Jamróg, a trzecie Piotr Protasiewicz ze STELMET Falubazu Zielona Góra.

Finał Złotego Kasku to nie tylko wieloletnia tradycja, ale również szansa dla żużlowców aspirujących do walki o najwyższe indywidualne cele. Czterech najlepszych zawodników turnieju automatycznie nabyło prawo do startu w eliminacjach do FIM Speedway Grand Prix 2021, natomiast pierwsza trójka ma możliwość startu w eliminacjach do Indywidualnych Mistrzostw Europy 2020. Na liście turnieju tuż przed zawodami doszło do kilku zmian. W miejsce Piotra Pawlickiego, Maksyma Drabika i Macieja Janowskiego „wskoczyli” Kacper Woryna, Bartosz Smektała i Kacper Gomólski.

Bezbłędny tego wieczora był Krzysztof Kasprzak, który z kompletem punktów po raz pierwszy w karierze zdobył to trofeum. Jak przyznał w wywiadzie – „Nareszcie!”.

Poza Kasprzakiem awans do eliminacji FIM Speedway Grand Prix 2021 wywalczyli drugi Jakub Jamróg i wracający na podium Złotego Kasku – Piotr Protasiewicz. O bardzo cenne czwarte miejsce w turnieju rozegrano bieg dodatkowy, który wygrał Krystian Pieszczek, przed Dominikiem Kuberą oraz Adrianem Miedzińskim, który spowodował upadek zawodnika gdańskiego klubu i został wykluczony.

Wyniki:

 1. Krzysztof Kasprzak – 15
 2. Jakub Jamróg – 13
 3. Piotr Protasiewicz – 9
 4. Krystian Pieszczek – 8 (1. miejsce w biegu dodatkowym)
 5. Dominik Kubera – 8 (2. miejsce w biegu dodatkowym)
 6. Adrian Miedziński – 8 (wykluczenie w biegu dodatkowym)
 7. Bartosz Smektała – 7
 8. Patryk Dudek – 7
 9. Szymon Woźniak – 7
 10. Paweł Przedpełski – 6
 11. Norbert Kościuch – 6
 12. Tobiasz Musielak – 6
 13. Krzysztof Buczkowski – 6
 14. Kacper Woryna – 6
 15. Janusz Kołodziej – 5
 16. Kacper Gomólski – 3
 17. Karol Żupiński – nie startował

Marta Sobera
Fot. Łukasz Trzeszczkowski