Krzysztof Kasprzak z kompletem wygrywa Złoty Kask w Gdańsku

Krzysztof Kasprzak wygrał finał Złotego Kasku, który rozegrany został w Gdańsku. Drugie miejsce zajął reprezentant BETARD Sparty Wrocław, Jakub Jamróg, a trzecie Piotr Protasiewicz ze STELMET Falubazu Zielona Góra.

Finał Złotego Kasku to nie tylko wieloletnia tradycja, ale również szansa dla żużlowców aspirujących do walki o najwyższe indywidualne cele. Czterech najlepszych zawodników turnieju automatycznie nabyło prawo do startu w eliminacjach do FIM Speedway Grand Prix 2021, natomiast pierwsza trójka ma możliwość startu w eliminacjach do Indywidualnych Mistrzostw Europy 2020. Na liście turnieju tuż przed zawodami doszło do kilku zmian. W miejsce Piotra Pawlickiego, Maksyma Drabika i Macieja Janowskiego „wskoczyli” Kacper Woryna, Bartosz Smektała i Kacper Gomólski.

Bezbłędny tego wieczora był Krzysztof Kasprzak, który z kompletem punktów po raz pierwszy w karierze zdobył to trofeum. Jak przyznał w wywiadzie – „Nareszcie!”.

Poza Kasprzakiem awans do eliminacji FIM Speedway Grand Prix 2021 wywalczyli drugi Jakub Jamróg i wracający na podium Złotego Kasku – Piotr Protasiewicz. O bardzo cenne czwarte miejsce w turnieju rozegrano bieg dodatkowy, który wygrał Krystian Pieszczek, przed Dominikiem Kuberą oraz Adrianem Miedzińskim, który spowodował upadek zawodnika gdańskiego klubu i został wykluczony.