Krzysztof Kasprzak dołącza do MRGARDEN GKM Grudziądz

Fot. Mariusz Nasieniewski
Fot. Mariusz Nasieniewski

MRGARDEN GKM z trzecim krajowym seniorem na sezon 2021. Rocznym kontraktem z grudziądzkim klubem związał się Krzysztof Kasprzak. Stworzy on krajową formację żółto-niebieskich wraz z Przemysławem Pawlickim i Norbertem Krakowiakiem.

Dla wicemistrza Świata z 2014 roku, MRGARDEN GKM będzie dopiero czwartym przystankiem w karierze. Wychowanek Unii Leszno, po latach spędzonych w swoim macierzystym klubie, w 2010 roku przeniósł się na dwa sezony do Tarnowa, a nieprzerwanie od sezonu 2012 przywdziewał plastron gorzowskiej drużyny. Po dziewięciu latach spędzonych w Gorzowie przyszedł czas na zmiany i próbę odbudowy formy po niezbyt udanym sezonie 2020.

Czasami w życiu zmiany są potrzebne. Wiele lat jeździłem w Gorzowie, dużo zrobiłem dla tego klubu. Była tam inna koncepcja na skład. Bardzo cieszę się, że zostałem tutaj dobrze przyjęty w MRGARDEN GKM-ie. Od razu gdy dowiedziałem się, że nie ma dla mnie miejsca w Gorzowie skontaktowaliśmy się z klubem z Grudziądza. Byłem bardzo mile zaskoczony, że mnie chcą. Będę robił wszystko, żeby kibice byli ze mnie zadowoleni i będę chciał dowozić jak najwięcej punktów dla klubu – powiedział Krzysztof Kasprzak.

36-letni zawodnik ma za sobą trudny rok, w którym nie mógł ustabilizować swojej dyspozycji. W PGE Ekstralidze miał problemy z utrzymaniem miejsca w składzie ekipy z Gorzowa i w 11 meczach osiągnął średnią 1,244 pkt/bieg. Zupełnie inaczej prezentował się w zawodach indywidualnych. Kasprzak świetnie spisał się w Grand Prix Challenge w Gorican, uzyskując przepustkę do przyszłorocznego cyklu. Zawodnik znalazł się także na podium finału Złotego Kasku w Bydgoszczy.

W zawodach indywidualnych jechałem lepiej, trafiłem szybciej z ustawieniami sprzętu. Żużel jest dziś bardzo skomplikowanym sportem, te ustawienia grają taką rolę, że jest to aż przerażające. Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie w zarówno w lidze, jak i w zawodach indywidualnych oraz Grand Prix będę jechał na dobrym poziomie, na którym byłem wcześniej i wszystko będzie okej – wyjaśnia Kasprzak, który w sezon 2021 wchodzi z ambitnymi planami. – Teraz czuję nową energię, mam nowe cele, poznam nowych ludzi, nowy tor, więc wszystko jest na plus. Wróciłem do Grand Prix, z czego się bardzo cieszę. Wiem, że tytuł Mistrza Świata odebrała mi tylko kontuzja i cały czas dążę do tego żeby nim być, więc będziemy wszystko robili, żeby był wynik – zakończył nowy żużlowiec MRGARDEN GKM Grudziądz.

Swoje podziękowania dla Krzysztofa Kasprzaka przygotował były już klub, MOJE BERMUDY Stal Gorzów. W barwach tego zespołu, były wicemistrz Świata jeździł przed 9 sezonów i zdobył ponad 1300 punktów.

Dziękujemy za 9 żółto-niebieskich lat!

9 Żółto-Niebieskich lat Krzysztofa Kasprzaka… Żadne słowa nie oddadzą tego, ile zrobiłeś dla naszego Klubu. Dziękujemy za każdy bieg, za każdy zdobyty punkt, medal, za wszystkie dostarczone nam emocje… Zawsze będziesz członkiem #StalowejArmii!To doskonałe miejsce także na Wasze podziękowania – zostawcie w komentarzu zdjęcia, opisy historii związanych z KK507, najciekawsze nagrodzimy upominkami.

Posted by Stal Gorzów on Thursday, November 5, 2020