Krzysztof Buczkowski odchodzi z MRGARDEN GKM Grudziądz!

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Krzysztof Buczkowski zdecydował o swojej przyszłości. Kapitan MRGARDEN GKM nie będzie reprezentował żółto-niebieskich barw. Jak poinformował portal gkm.grudziadz.net, zawodnik przekazał władzom klubu, że nie przedłuży kontraktu i zamierza poszukać nowych wyzwań.

Buczkowski był kapitanem drużyny od 2015 roku, kiedy to klub powrócił do PGE Ekstraligi. Miniony sezon był najsłabszym w jego seniorskiej karierze, uzyskując średnią 1,098 pkt/bieg. Sam zawodnik zamierza podjąć próbę odbudowy formy, jednak nie nastąpi to w grudziądzkich barwach.

– Od razu po zakończeniu sezonu usiedliśmy do stołu i chcieliśmy przedłużyć kontrakt. Byliśmy w stałym kontakcie, a w ostatnich dniach rozmawialiśmy codziennie. Ostatecznie podczas poniedziałkowego spotkania usłyszeliśmy od Krzysztofa, że chce zmienić środowisko. Chcieliśmy dać mu kolejną szansę i wierzyliśmy w jego odbudowę w naszym klubie, ale zawodnik uznał, że potrzebuje zmiany. Zrobił on dla grudziądzkiego klubu wiele, a los drużyny nigdy nie był dla niego obojętny, za co z tego miejsca chciałbym mu podziękować – powiedział prezes Marcin Murawski dla gkm.grudziadz.net.

W dotychczasowych występach w żółto-niebieskich barwach Krzysztof Buczkowski wywalczył 1195 punktów i 118 bonusów. Licznik “Buczka” zatrzymał się na 150 meczach barwach MRGARDEN GKM-u.

Źródło: gkm.grudziadz.net