Krzysztof Buczkowski na dłużej w MRGARDEN GKM Grudziądz

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

MRGARDEN GKM Grudziądz zakończył sezon 2018 PGE Ekstraligi, jednak już aktywnie działa pod kątem przyszłego roku. Po Artemie Lagucie, na pozostanie w klubie zdecydował się kapitan drużyny – Krzysztof Buczkowski.

Szósta lokata w tegorocznym sezonie pozwoliła w Grudziądzu patrzeć w przyszłość, pod kątem dalszych startów w PGE Ekstralidze. Najpierw kibice mieli wielkie powody do radości, kiedy to Artem Laguta postanowił pozostać w drużynie sezon 2019, teraz działacze grudziądzkiego klubu doszli do porozumienia z Krzysztofem Buczkowskim.

– Jestem bardzo zadowolony, że dalej będę reprezentował barwy klubu, w którym się wychowałem. Obecny sezon niestety nie ułożył się dla nas najlepiej i musieliśmy walczyć w każdym meczu do końca sezonu aby utrzymać PGE Ekstraligę dla Grudziądza. Na szczęście forma drużyny przyszła w odpowiednim momencie, spasowaliśmy się z naszym torem i końcówka sezonu ułożyła się pomyślnie dla GKMu. Mam nadzieję, że przyszły sezon ułoży się dla nas zdecydowanie lepiej i powalczymy o wyższe cele – powiedział Buczkowski.

Dla wychowana klubu z Grudziądza będzie to już piąty z rzędu sezon, a łącznie dziesiąty w żółto-niebieskich barwach. W tym sezonie uplasował się na 35. pozycji w PGE Ekstralidze pod względem średniej biegowej, która wyniosła 1,537 pkt/bieg.

Źródło: gkm.grudziadz.net