Krystian Pieszczek “gościem” w ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz

Fot. Arkadiusz Siwek
Fot. Arkadiusz Siwek

Grudziądzki klub poinformował o porozumieniu z kolejnym zawodnikiem, który w sezonie 2021 będzie reprezentował ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM w ramach instytucji “gościa”. W żółto-niebieskich barwach ponownie będzie występował Krystian Pieszczek.

Dla zawodnika Zdunek Wybrzeża Gdańsk jest to już trzecia przygoda z grudziądzkim klubem. Pierwszy raz startował on na H4 w sezonach 2017-2018. Do Grudziądza powrócił w poprzednim sezonie, kiedy to wystąpił w dwóch spotkaniach wyjazdowych jako “gość”. To właśnie Pieszczek był jednym z autorów zwycięstwa w Rybniku, gdzie na swoim koncie zapisał 10 punktów i bonus. Teraz przed niespełna 26-letnim zawodnikiem kolejna szansa startów w naszym zespole.

Wcześniej do ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM jako “gość” dołączył Duńczyk Frederik Jakobsen. Kontrakt Krystiana Pieszczka da trenerowi Januszowi Ślączce możliwość wyboru w przypadku nieprzewidzianych sytuacji i ewentualnych kolejnych problemów związanych z testami na koronawirusa. Obecnie w izolacji przebywają Przemysław PawlickiMateusz Bartkowiak oraz Kacper Łobodziński, którzy do treningów z drużyną będą mogli wrócić dopiero po Świętach Wielkanocnych.

W składzie każdej drużyny na mecz ligowy może być zgłoszony jeden zawodnik biorący udział w danych zawodach jako “gość”. Może być zgłoszony wyłącznie w przypadku, gdy u co najmniej jednego zawodnika spośród pięciu z najwyższymi średnimi indywidualnymi (SI) w składzie aktualnej na dzień zawodów kadry klubu stwierdzony zostanie pozytywny wynik  na  obecność koronowirusa  COVID-19.

 

Źródło: gkm.grudziadz.net