Kropka nad „i” postawiona. FOGO Unia Leszno w finale PGE Ekstraligi!

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Aktualni mistrzowie Polski pokonali forBET Włókniarza Częstochowa 52:38. Tym samym leszczynianie awansowali do Wielkiego Finału PGE Ekstraligi (w dwumeczu 104:76), a częstochowianie pojadą w spotkaniach o brązowy medal. Mecz obejrzało 11 500 widzów.

Rajderem Meczu został wybrany Dominik Kubera (6 pkt w trzech biegach). Z kolei najlepiej punktującymi zawodnikami byli Emil Sayfutdinov (13 pkt) i Janusz Kołodziej (11 pkt), a ze strony gości Leon Madsen (14+1 pkt w sześciu biegach) oraz Fredrik Lindgren (11 pkt w sześciu startach).

Było dużo zmian. Nie poukładało się. Motocykl po probie mi nie pasował, dlatego zmieniliśmy. Ciężko powiedzieć na kogo trafimy. Gratulacje dla leszczyńskiej drużyny. Dzięki takim drużynom można zebrać dużo doświadczenia, jako młody zawodnik – powiedział Adrian Miedziński (5 pkt w czterech startach)

Myślę, że jesteśmy silną drużyną. Kluczowe jest to, że każdy, jak ma słabszy dzień, to pomaga. To mega procentuje. Staramy się jako juniorzy nadrabiać punkty, ale kogo zmieniać, jak mamy mocny zespół? Nie ma dla mnie znaczenia, z kim pojedziemy w finale – zaznaczył Kubera.

Więcej o meczu TUTAJ

Fot. Zuzanna Kloskowska